DİYETİSYENE YARAŞIR AÇILIŞ « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

DİYETİSYENE YARAŞIR AÇILIŞ

Bu haber 01 Temmuz 2022 - 16:55 'de eklendi ve 248 kez görüntülendi.

Uzman Nesil; “Benim Misyonumda, Vizyonumda Hayata Dokunmak”

İlçemizde faaliyet gösteren LANE PALMİYE CLINIC kurucusu Diyetisyen /Beslenme Uzmanı Lale Nesil iş yerinin görkemli açılışını gerçekleştirdi. Alışılmış açılış organizasyonun ötesinde bol sebze meyve ve sağlıklı ürünlerle misafirlerini ağırlayan Uzman Nesil, diyetisyenin açılış töreni de böyle olur dedirtti. Bütün katılımcıların oldukça beğendiği açılış töreninde Uzman Nesil gerçekleştirdiği açılış konuşmasında da misafirlerden takdir kazandı.
Uzman Nesil yaptığı konuşmada; “Sağlık gerçekten çok kıymetli. Biz diyetisyenler bunu hem bedenen hem sosyal yönden bir iyilik hali olarak tanımlıyoruz. Benim misyonumda, vizyonumda olabildiğince çok hayata dokunmak.” İfadelerine yer verdi.
Uzman Nesil konuşmasının devamında; “Sayın Kaymakamım ve değerli misafirlerimiz hepiniz hoş geldiniz. Pandemiden sonra ailemizde gerçekleştirilen ilk etkinlik o yüzden hepimiz çok heyecanlıyız. Ben bir sağlıkçıyım ve sağlıkla ilgili sevdiğim çok güzel bir söz var bunu sizinle paylaşmak istiyorum. Yazar diyor ki; “İnsanlar para kazanmak için önce sağlıklarını ardından da sağlıklarını kazanmak için paralarını harcarlar.” Şuan günümüzde de durum tam olarak bu şekilde yani uzun bir süre para kazanmak için sağlığımızı harcıyoruz ardından 35 yaşından sonra ‘hocam hangi vitamini’kullanayımlar başlıyor. Sağlık gerçekten çok kıymetli bunu hem bedenen hem sosyal yönden bir iyilik hali olarak tanımlıyoruz. Ve her ne kadar biz diyetisyenler kilo alma, kilo verme şeklinde lanse edilsekte aslında her hastalık durumunun beslenme basamağında varız.

Benim misyonumda, vizyonum da olabildiğince çok hayata dokunmak. Bugün burada bu mutluluğu benimle paylaştığınız için çok teşekkür ediyorum” ifadelerine bulundu.
Gerçekleştirdiği açılışın hayırlı olmasını temenni eden CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal; “Şimdi birçok kişi diyor ki Serkan Topal neden bu kadar fit. Bende diyetisyene gidiyorum arkadaşlar. Lale hanıma geliyorum. Elbette sağlık çok önemli. Lale hanımda bunu çok güzel ifade etti. Birçok insan para kazanıyor ama o parayı sağlığı için harcıyor. Biz hepimiz her ikisini de aynı anda yapalım. Gerçekleştirdiği açılışın hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” ifadelerine yer verdi.
Doğru beslenmenin önemine vurgu yapan İlçemiz Kaymakamı Murat Kütük; “Diyetisyen hanımefendinin ifade ettiği gibi aslında diyetisyenin görevi sadece kilo aldırıp, kilo verdirtmek değil. Hayatımız boyunca bir sürü rahatsızlıklarla mücadele etmek durumunda kalıyoruz ve o rahatsızlıklarda aslında beslenme çokta önemli hale geliyor. Yani bu olayı sadece kilo alma kilo vermeye indirgemeyelim. İnşallah vatandaşlarımıza sağlığını kazandırma durumunda Diyetisyen hanımefendiden beklentimiz büyük. Bundan sonra önce hastaneler yerine önce buraya gelelim. Hayırlı, uğurlu olsun. Allah utandırmasın” İfadelerine yer verdi.

21. Yüzyılın en büyük sorunlarından birinin beslenme alışkanlığından kaynaklı obezite rahatsızlıkları olduğunu, bu durumda diyetisyenlere önemli sorumluluklar düştüğünü ifade eden Samandağ Belediye Başkanı Avukat Refik Eryılmaz; “önemli bir kurumun açılışı için buradayız. Gelişen teknolojiyle birlikte insanlarımızın beslenme alışkanlığı da değişiyor. Uzmanların söylediğine göre 21. Yüzyılın en büyük sorunlarından biri de beslenme alışkanlığından kaynaklı obezite rahatsızlıklarının toplumda ciddi bir sorun olarak karşımıza çıkacağını ifade ediyorlar. Özellikle yeni nesil gençlerimiz beslenme alışkanlığı noktasında hep hazır yemekleri tercih ediyorlar. Bizim annemizden babamızdan kalan o yemek kültüründen tamamen uzaklaştığımızı görüyoruz. İşte bu süreçte diyetisyen arkadaşlarımız imdadımıza yetişiyor. Kendilerine başarılar diliyorum. Bütün hepinize de sağlıklı bir yaşam diliyorum. Sizleri de tebrik ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun.” İfadelerine yer verdi.
Uzman Diyetisyen Lale Nesil’in gerçekleştirdiği açılış törenine CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, Samandağ İlçe Kaymakamı Murat Kütük, Samandağ Belediye Başkanı Avukat Refik Eryılmaz, Samandağ İlçe Emniyet Müdürü Asuman Karacık, Ak Parti Hatay İl Yönetim Kurulu Üyesi Samandağ İlçe Koordinatörü Hasan Arslan, Ak Parti Samandağ İlçe Koordinatörü Yardımcısı Temel Faruk Kayıkçı, Geçmiş Dönem Ak Parti İlçe Teşkilat Başkanı Avukat Metin Canbolant, Samandağ Devlet Hastanesi Başhekimi Hamit Harbelioğlu, Samandağ Milli Eğitim Şube Müdürü Özgür Dadük, Hatay Kan Hastalıkları ve Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Vahit Çay, Samandağ Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürü Uzay Fırıncıoğulları, Jan ve Suphi Beyluni Anadolu Lisesi Müdürü Sıktı Aksoy, Doktor Nevzat Aslan, Hatay Barosu Samandağ Temsilcisi Avukat Akın Akıncı, Samandağ Belediye Meclis Üyesi Avukat Ali Ercan Özen, Avukat Anıl Can, Diyetisyen Uzman Lale Nesil’in ailesi, yakınları, danışanları ve bir çok vatandaş katılım gösterdi.
Samandağ Ayna Gazetesi yayın ailesi olarak mesleğini özverili bir şekilde yürüten genç Uzman Lale Nesil’e başarılar diler, gerçekleştirdiği görkemli açılışın İlçemize ve tüm vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olmasını temenni ederiz.
Haber- Foto: Aslı Sağaltıcı