ÜST REKLAM

logo

reklam

DİYABET KONULU BİR KONFERANS GERÇEKLEŞTİRDİLER

“Her Şey Sizin Kaliteli Yaşamanız İçindir”

İlçemizde ilkleri hayata geçiren ve faaliyetlerini günden güne arttıran Özel Samandağ Deniz Hastanesi, Hatay İl Sağlık Müdürlüğü ve Diyabetle Yaşam Derneği Hatay Şubesi ile “Diyabet ve Beslenme Konulu bir konferans” düzenledi.

Gerçekleştirilen konferansta ilk olarak söz alan Diyabetle Yaşam Derneği Hatay Şube Başkanı Süleyman Nayman; “Her şey sizin güzel yaşamanız ve kaliteli yaşamanız içindir. Derneğimiz Hatay’da bulunan diyabet hastalarının dertlerine deva bulmak için çalışmalar yürütüyoruz. Her şeyin başı eğitimdir. Önce eğitimle başlayacağız. Öğrendiklerimizi uygulayabilirsek bunun için çabalarsak kontrolümüzü iyi sağlar ve daha sağlıklı bir yaşamımız mümkün olur. Halkımızı derneğimize davet ediyoruz ve bu güzel konferansa öncülük eden Özel Samandağ Deniz Hastanesi ve İl Sağlık Müdürlüğümüze çok teşekkür ediyoruz.”dedi.

 “Diyabet Eğitimi” adı altında Özel Samandağ Deniz Hastanesi İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Ş. Şeyda Zengin Ecemoğlu ve “Beslenme Eğitimi” başlığı adı altında Beslenme ve Diyet Uzmanı Aslıhan İflazoğlu Duran birer sunum gerçekleştirdiler. 

Son olarak söz alan Başhekim Murat Şefikoğluları Beslenme ve Diyabetin önemine değinerek katılımcılara katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Samandağ Deniz Hastanesi toplantı salonunda düzenlenen konferansa İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Başkanlığı Beslenme ve Hareketli Hayat Birim Sorumlusu Şube Müdürü Hüseyin Durgun, Diyabetle Yaşam Derneği Hatay Şube Başkanı Süleyman Nayman, Çocuk Hastalıkları Uzmanı Başhekim Murat Şefikoğluları katılım gösterdi.

Haber- Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı

Share
21 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+9 = ?