ÜST REKLAM

logo

reklam
05 Eylül 2017

DİLEK FENERLERİ SEMALARDA

 

 

İlçemizde, Ğadir Hum Bayramı’nın resmi tatil olması için dilek fenerleri uçurulacak.
Sosyal medya sayfaları Mınnına Haber, Sosyalist Nusayriler, Çöğürlü Mahallesi, Minnina Sayfalar Birliği, Mınnına Haber Ajansı ve  
Hatay 31 tarafından düzenlenecek etkinliğe çağrı yapıldı.

Sayfa yöneticileri tarafından yapılan açıklamada,  Samandağ sahilinde Ğadir Hum için dilek fenerleri uçurulacağı, Ğadir-i Hum’un resmi tatil olmasının isteneceği belirtildi.
Etkinliğin, Ğadir Hum Bayramı arifesi olan 7  Eylül Perşembe akşamı Hz. Hızır Türbesi’nde yapılacağı belirtilen açıklamada, “Samandağ tarihinde ilk kez yapılacak olan bu etkinlikle farkındalık yaratarak ulusal kanallara konu olmak ve bu sayede Ğadir Hum Bayramının bölgemizde resmi tatil olması ya da kamu kurum ve kuruluşlarında o gün isteyenler için resmi izin verilmesi için daha ciddi çalışmaların yapılmasını amaçlıyoruz. Bu amaçla o akşam bu hususta tarihin en büyük imza kampanyası olacağını düşündüğümüz kampanyayı da başlatacağız. O gün  Samandağ sahilinden Samandağ semalarına dilek balonlarını bırakarak geceyi aydınlatacak, muazzam bir manzaraya ve bir daha unutulmayacak bir görsel şölene şahit olacağız. Dilek fenerleri nuru temsil edecek ve Ğadir Hum’un kutsallığını vurgulayacağız” denildi.

Haber-Ümit Sağaltıcı

Foto:Haber Merkezi

Share
498 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+6 = ?