DİKKAT: KANAMA DIŞ GEBELİKTEN DE OLABİLİR! « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

  DİKKAT: KANAMA DIŞ GEBELİKTEN DE OLABİLİR!

Bu haber 09 Şubat 2022 - 12:28 'de eklendi ve 241 kez görüntülendi.

Hatay Özel Samandağ Deniz Hastanesi’nin başarılı doktorlarından Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Cihan Şefikoğulları; geçmeyen kasık ağrısı ve sürekli tekrarlayan düzensiz kanama şikâyetinin ciddi sağlık riski oluşturduğuna dikkat çekerek Kadınları uyardı.

İlimizin genç başarılı Çanakkale Escort Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Cihan Şefikoğulları; “Dış gebelik: Döllenmiş yumurtanın yani embriyonun rahim dışında herhangi bir yere tutunması, dış gebelik veya ektopik gebelik olarak adlandırılır. Dış gebelik normal ve sağlıklı bir gebelik olmadığından anne sağlığı üzerinde hayati riskler oluşturur ”dedi.

Batın içine kanamış olan 1 litre kan temizlendi.

Gece saat 04.00’da şiddetli karın ağrısı ve kana şikayeti ile gelen hastasın müdahale eden Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Cihan Şefikoğulları, “bu vakamız da Hastamız gece saat 4 de şiddetli karın ağrısı ve kanama şikayeti ile başvurdu. Yaptığımız muayene sonucu dış gebeliğe bağlı iç kanama tespit ettik. Hastamızı vakit kaybetmeden ameliyata aldık. Batın içine kanamış olan 1 litre kanı temizleyip boşalttık. Parçalanmış tüpümüzü de temizledik. Hasta iyi doktor mutlu”dedi.

Kadınlara seslendi… 

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Cihan Şefikoğulları, “Değerli kadın hastalarım her sancılı kanama adet sancısı değildir. Bu durumda akla gelmesi gereken olası bir gebeliğe bağlı düşük tehlikesi ya da dış gebeliğe bağlı iç kanama da olabilir. Bir yumurtalık kistinin patlaması sonucu iç kanamanın vajinal yoldan dışarı kanama şeklinde sızması da olabilir. Tüm bunlar acil bir durumdur. Böyle durumlarda Kadın Hastalıkları ve doğum uzmanınıza başvurmayı ihmal etmeyin. Tüm hastalarımıza acil şifalar diliyorum ”dedi.

Haber – Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı