‘DİJİTAL HASTANE ÇALIŞMALARI’ KAPSAMINDA TOPLANTI GERÇEKTEŞTİ - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

‘DİJİTAL HASTANE ÇALIŞMALARI’ KAPSAMINDA TOPLANTI GERÇEKTEŞTİ

Bu haber 21 Eylül 2017 - 9:40 'de eklendi ve 56 kez görüntülendi.

Hatay Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafından; önceki gün Hatay Devlet Hastanesi Konferans Salonunda “ Dijital Hastane Çalışmaları “ Kapsamında HIMSS EMRAM Seviye 6 GAP (Fark) Analizi Toplantısı gerçekleştirildi.

Medipol Üniversitesi Öğretim Üyesi ve aynı zamanda HIMSS Türkiye Direktörü Yrd. Doç. Dr. İlker Köse’nin katılımıyla düzenlenen toplantıya; Genel Sekreterimiz Dr. Sebahattin YILMAZ, Tıbbi Hizmetler Başkanı Uzm. Dr. Ali Pekmezci, Hastane Başhekimleri, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürleri, İdari ve Mali İşler Müdürleri ile Genel Sekreterliğimiz ve sağlık tesislerimizde görev yapan bilgi işlem personeli, kalite çalışanları, eczacı ve servis sorumlu hemşireleri katıldı.

Toplantıda; Sağlıkta Dönüşümün 2.Fazında, Dijital Hastane Modelinin bir an önce hayata geçirilmesi için çalışmalara hız verilmesi, Hasta güvenliği için Dijital Hastane çalışmalarının son derece önemli olduğu, HIMSS EMRAM modelinin teknolojinin hasta güvenliğine ve sağlık bakım kalitesinin artırılmasına ne ölçüde uyularak yapıldığını değerlendirmeye yarayan bir ölçüm modeli olduğu;

Modelin sadece hasta güvenliği ve bakım kalitesini artırmak için teknolojinin ne düzeyde kullanıldığını ele aldığına ve bu nedenle temel motivasyonun kâğıtsız bir hastane olma değil, tedarik edilmiş olan teknolojiyi hasta güvenliği ve sağlık bakım kalitesini yükseltecek şekilde kullanmaktır vurgusu yapılmıştır.

Haber-Nazlı Hüzmeli

Foto:Arşiv

afdah.info

voir films