DEVRİM GİBİ DEVİR! - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

DEVRİM GİBİ DEVİR!

Bu haber 15 Mart 2018 - 9:13 'de eklendi ve 105 kez görüntülendi.

Hatay BŞB Meclisi’nde çoğunluğa sahip AKP’li 50 üyenin oyuyla; 15 ilçe mezbahanesi, 15 ilçe mezarlığı, 15 ilçe açık-kapalı otoparklar, terminaller,15 ilçe numarataj yetkileri Büyükşehir Belediyesi’nden alındı ve ilçe belediyelerine devredildi.

Meclis’in Şubat döneminde alınan bu kararları, Başkan Lütfü Savaş yeniden görüşülmek üzere Meclis’e iade etmişti. Meclis, Pazartesi günkü toplantısında, Lütfü Savaş’ın yurt dışında olmasını da fırsat bilerek AKP’li 50 üyenin ‘EVET’ oylarıyla kararlarda direndi ve Büyükşehrin belirtilen tüm yetkileri İlçe belediyelerine devredildi.

BŞB Başkanı Lütfü Savaş’ın birçok yetkisini elinden alan kararlara; AKP’li 48 üye EVET, CHP’li 21 üye ‘HAYIR’, MHP’nin 6 üyesi ‘ÇEKİMSER’ oy kullandı. Hatay BŞB Meclisi, çok tartışılacak bir başka karara daha imza attı.

94 adet Dizel Otobüs Alımı Projesi için Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’ndan, 10 Milyon Euro’nun 2 Milyon Euro’su hibe olmak kaydıyla 8 Milyon Euro Kredi ile Büyükşehir Belediyesi’ni temsile, proje ve kredi işlemleri için gerekli belgeleri imzalamak üzere Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a yetki verilmesi teklifi de AKP ve MHP’li üyelerin ‘HAYIR’ oylarıyla reddedildi. CHP’nin 22 ‘EVET’ oyu ise yetersiz kaldı.

Haber Merkezi