ÜST REKLAM

logo

reklam

DESTEK ÇIĞ GİBİ, KİTLE SALONA SIĞMADI…

 

 

 

  1. Dönem CHP Hatay Milletvekili Refik Eryılmaz, hafta sonunda CHP İlçe yönetimini ziyaret ederek CHP Samandağ Belediye Başkan Aday Adaylığı başvuru dosyasını teslim etti.

Eryılmaz’a başvuru günü çığ gibi bir kitle eşlik etti. Partililerin sığmadığı parti binasında vatandaşlar Eryılmaz’ı dinlemek için merdivende birikti. 24. Dönem CHP Hatay Milletvekili Hasan Akgöl’ün de katılım gösterdiği Aday Adaylığı açıklamasında Akgöl, Refik Eryılmaz’ın tam bir Samandağ aşığı olduğunu belirtirken, ‘vekillik dönemimizde çoğu zaman Refik kardeşime kızardım. Hatay sadece Samandağ’ından ibaret değil çık artık bu Samandağ mantığından. Derdim. O asla vazgeçmedi’ dedi.

Sandığın kurulması halinde daha demokratik bir karar alınacak…

Çoğu zaman alkışlarla kesilen konuşmalar CHP Samandağ İlçe Teşkilat Başkanı Avukat Turgay Abacı ile başladı. Avukat Abacı, “24. Dönem Milletvekilimiz Sn. Refik Eryılmaz bugün belediye başkanlığı için adaya adaylığı başvurusunu resmen yapmıştır. Hem kendisine hem de ilçemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Başvuruların ardından MYK ve PM başkan adaylarının belirlenmesi için bir yöntem belirleyecek. Biz bu yöntemin sandık olmasından yanayız. Eğer sandık kurulursa sandıktan kim çıkarsa çıksın biz kendisini başımızın üstünde taşıyıp Samandağ Belediyesi’ne CHP’nin bayrağını dikmek için çok ciddi bir çaba sarf edeceğiz. Sandığın kurulması halinde daha demokratik bir karar alınacağının kanaatindeyiz. Çünkü buradaki üyelerimiz kendi adaylarını kendileri belirlemek isterler. İnşallah burada sandık kurulur ve adayı üyelerimiz belirler” dedi.

Özel bir davet yapmaksızın ilçe binasına akın eden vatandaşların teveccühü için teşekkürle söze başlayan 24. Dönem Hatay Milletvekili Avukat Refik Eryılmaz, “ben bu memleketin geleceği, çocuklarımızın geleceği adına önemli bir görevi üstlenmek üzere başvuruda bulunuyorum. Memleketimizin sorunlarına çözüm bulma, Samandağ’ı yaşanabilir bir memleket haline getirmek, Samandağ’ı hak ettiği bir noktaya taşıma adına ben bu sorumluluğu almak üzere başvuruda bulundum. Taşıdığımız sorumluluğun ne kadar önemli ve büyük olduğunun farkındayım. Samandağ’ın ne kadar ciddi sorunlarının olduğunun da farkındayım. Biz eğer bu memleketi, halkımızla, sivil toplum örgütlerimizle beraber anlaşarak ve şeffaf bir yönetim sergileyerek dayanışma içerisinde, ilçenin kaynaklarına, belediyenin parasına sahip çıkmak şartıyla yola çıkarsak biz bu sorunlara çözüm üretebiliriz. Çok büyük sorunlar var ama bu sorunlar çözülmeyecek sorunlar değildir. Ben Samandağ Halkına şu sözü veriyorum; ben Samandağ’ı şeffaf bir şekilde yöneteceğim ve hesap verebilir bir yönetim anlayışı ortaya sunacağım. Belediyenin gider gelirlerinin ne olduğunu, nereye ne harcama yapıldığını tek tek kamuoyu ile paylaşacağım. Hiçbir şey gizli yürümeyecek.

Bu memleketi kurtaracak şeyin turizm olduğuna inanıyorum. Eğer biz ilçenin turizm potansiyelini hak ettiği yere taşıyabilirsek, iyi bir noktada kullanabilirsek emin olun şuan da işsiz olan şuan da yurtdışında eşinden çocuklarından uzakta kalan gençlerimize ağabeylerimize iş imkanı iş fırsatı yaratmış oluruz.

Avrupa fonlarından her yıl Türkiye’ye milyonlarca dolar fonlar ayrılıyor. Ve diyorlar ki gelin projelerinizi sunun ve bu kaynaklardan yararlanın! Ama biz maalesef bu kaynaklardan hiç yararlanamadık. Biz kimseyle kavga etmeye değil, bu memleketi hak ettiği yere taşımaya geldik. Acilen Samandağ’ın bir tanıtım ajansına ihtiyacı var.

Samandağ’ın istihdam alanları, turizm alanları yaratacak projelere ihtiyacı var. Biz bu projelerimizi üniversite mezunu gençlerimizle birlikte yapacağız. Üniversiteli gençlerimize sahip çıkmak adına burs sağlayacağız ve bu o kadar zor bir olay değildir. Yurtdışında durumu çok iyi olan iş adamlarımız var.

Biz onları buraya davet edip burada projelere destek vermelerini sağlayacağız. Samandağ’da güvenle yürüyebileceğimiz arabalarımızı park edebileceğimiz alanlara ihtiyacımız var. Oturup rahat nefes alabileceğimiz parklara ihtiyacımız var. Her mahallede ciddi anlamda taziye salonlarına ihtiyacımız var. İnsanlarımız taziyelerini sokaklarda yapıyorlar. Her mahalleye taziye salonu kuracağız. Odalarla bir araya gelerek bu ilçenin ürünlerini markalaştırıp ilçemize gelir ve istihdam yaratacağız. İnsanlarımızın ibadetlerini rahatça yaptığı, kurbanlarını kesebildiği alanlar yok.

Biz insanların rahatça ibadet edebileceği ibadethaneler ve kuranlarını hijjenik ortamda kesebilecekleri alanlar oluşturacağız. Hz. Hıdır makamını düşünün 4 dinden insanlara hitap edebilecek bir ziyaretimizken eğer siz burayı insanların ibadetlerini ciddi bir anlamda rahat bir şekilde gerçekleştirebilecekleri bir alan haline getirememişseniz bu ciddi bir zafiyettir. Bu memlekette çamurlu sokak kalmayacak, alt yapı sorununu çözeceğiz. Kaynak nereden diyeceksiniz. Eğer biz belediyenin kaynaklarını çarçur etmezsek, yurtdışında bulunan işadamlarımızı buraya çekebilirsek kaynak sorunumuz kalmaz. Çevlik-Arsuz yolunda bakir bir turizm alanı var. Sadece orayı turizme kazandırabilirsek ilçeye ciddi bir potansiyel kazandırmış oluruz.

Partimiz ve halkımız takdir görürse biz bu göreve her daim hazırız. Henüz partimiz Samandağ’da adayın nasıl belirleneceği konusunda net bir harita ortaya koymadı. Ben kısa bir süre önce genel merkezdeydim sn. genel başkanla da görüştüm. Kendisiyle konuştuk, henüz Samandağ’da iddia edildiği gibi kimseye bir söz verilmemiştir. Bunun garantisini aldım öyle başvuru yaptım. İddia edildiği gibi birilerine söz verilmiş olsaydı şuan da ben burada olmayacaktım. Birileri fotoğraflar üzerinden bir algı yaratmaya çalışıyor. Bunlar doğru şeyler değildir. Halk oylamasıysa, halk oylaması biz hiçbir şeyden kaçmıyoruz. Bu ilçeyi birlikte yöneteceğiz. Bugün sadece sosyal medya hesabımdan aday adaylığı başvuru yapacağımı duyurdum. Özel hiçbir davetim olmadı. Buna rağmen sizler burada benimlesiniz, çünkü hepimiz temiz bir siyaset; yaşanabilir bir Samandağ istiyoruz. Biz yeni bir Samandağ inşa etmek istiyoruz. Yüreği Samandağ aşkıyla yanan siz değerli dostlarımız gibi kişiler olduğu sürece bizim sırtımız yere gelmez. Hepiniz hoş geldiniz. Kıymetli arkadaşım Hasan da bugün beni yalnız bırakmadı ona da sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.

Seçilmişler, sizin paranızı size lütuf gibi sunuyorlar…

  1. Dönem Hatay Milletvekili Hasan AKGÖL, “Eskiler der bir adamı tanımanın en iyi üç yolu ya iş yapacaksın, ya yol yürüyeceksin, ya beraber kalacaksın. Ben üçünü de yaptım. Bu süreçte bunu çok net gördüm Refik Bey’in Samandağ aşkı bir başka, hatta biz ona bazen kızardık. Çık artık şu Samandağ’dan bu bölgede Arsuz’da, Kırıkhan da var. Ama o gerçekten Samandağ’ı çok seviyor. Kendisine başarılar diliyorum” derken Eryılmaz, Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nu ziyaretinde kendisini karşılarken ‘oo hoşgeldin Samandağ’ın Cumhurbaşkanı’ ibaresini kullandığını belirtti.

Akgöl konuşmasının devamında, “geçenlerde bir broşür gördüm. Broşürde yol, su elektrik benim taahhüdüm değildir. Demiş ve birçok şeyi sıralamış. Sonrasında da dönüp demiş ki, üstte saydığım benim asli görevimdir. Demin Refik beyin sıraladıklarının da bu minvalde olduğuna inanıyorum. İlçe, il ve diğer yörelerdeki seçilmişler sizin paranızı size lütufmuş gibi sunuyorlar. Buna aldanmayın. O yapılan yol, su, elektrik vs hizmetler hiç kimse hanımın koynundaki altın bileziği bozdurup yapmıyor. Hepsi sizin paranız. Bizim vergi diye ödediklerimiz.

Refik bey çok güzel bir şey daha dedi. Teyit ediyorum. Dışarıdan gelen gelirimizi bilmeyiz, ama sen kendi elindekini zaten düzgün harcarsan problemi çözersin. Bir maaşlıyı düşünün 5 bin lira maaşla evine gidip düzgün harcarsa sorun yaşamaz. Ama gider içkiye sigaraya başka bir yere harcarsa dışarıda faizle borç arar. Belediyeye gireni çıkanı düzgün harcarsanız bu ilçede sorun kalmaz. Ben refik beyin bu işi başaracağına inanıyorum. Yolu açık Allaha emanet olsun” dedi.

Son sözü söyleyen Av. Eryılmaz, “gelişmelerden sizi haberdar edeceğiz. Lütfen bekleyiniz sizi kapıdan uğurlamak istiyorum” dedi.

Av. Eryılmaz’ın açıklamasında eşi Selda Eryılmaz, CHP Hatay İl Kadın Kolları yöneticisi Sibel Yüksek Eryılmaz, CHP Kanın Kolları Başkanı Yüksel Berber, Kadın kolları yöneticileri, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Burak Kimyonşan ve Gençlik Kolları Yöneticileri, partililer ve halk katıldı.

Haber – Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı

 

 

 

Share
703 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+6 = ?