DERS ZİLİ BU DEFA BAHÇE İÇİN ÇALDI  « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

DERS ZİLİ BU DEFA BAHÇE İÇİN ÇALDI 

Bu haber 24 Mayıs 2022 - 14:52 'de eklendi ve 233 kez görüntülendi.

Uzunbağ Ortaokulu geçtiğimiz hafta sonu açık havada oynamayı ve öğrenmeyi kutlamak ve öğrencilere ilham vermek için (Outdoor Classroom Day) Okul Dışarıda Günü etkinliği düzenledi.

(Outdoor Classroom Day) Okul Dışarıda Günü hem evlerde hem de okullarda, açık havada oynamayı ve öğrenmeyi kutlamak ve ilham vermek için yapılan küresel bir harekettir.

Her yıl iki farklı tarihte düzenlenen Okul Dışarıda Günü’nde öğretmenler sınıfları için açık havada geçirilecek özel bir gün organize ederler.

Uzunbağ Ortaokulu öğrencileri okul saati boyunca okul bahçesinde öğretmenleriyle etkinlikler yaparak vakit geçirdiler. Çevre ile ilgili İngilizce sloganlarıyla başlatılan okul dışarıda günü, spor egzersizi ve kitap okuma etkinliğiyle devam etti. Sedat Göksu Öğretmenimizin hazırladığı 19 Mayıs masa tenisi turnuvası birincilerine İlçe Milli Eğitim Müdürü Menderes Tunç madalyalarını takdim etti.

Tüm öğrencilerin katıldığı kitap okuma etkinliğinden sonra İngilizce ve Türkçe karaoke, güneş gözlemi, satranç ve resfebe oyunları düzenlendi. Ritim oyunları ve fide dikimi düzenlendi. İsteyen öğrenciler ilgi alanına göre etkinliklere katıldı. Duvar boyama, geleneksel oyunlar ve öğretmen öğrenci voleybol maçının ardından uçurtma tasarım yarışması düzenlendi ve uçurtmalar uçuruldu. Müzik ve dans etkinliğiyle gün sonlandı. Bu güzel etkinlikten ötürü emeği geçen başta okul müdürü Alper Oğur’a ve öğretmenlere teşekkür ederiz.” İfadelerine yer verdi.

Haber- Foto: Aslı Sağaltıcı