“DERNEĞİMİZİ BÜYÜTME HEDEFİNDEYİZ” « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

“DERNEĞİMİZİ BÜYÜTME HEDEFİNDEYİZ”

Bu haber 19 Nisan 2022 - 13:13 'de eklendi ve 918 kez görüntülendi.

HAS Turizm Yönetim Kurulu Başkanı İş İnsanı Ayhan Kara, Başkanlığını yürüttüğü ‘Otobüs İşletme Sahipleri Derneği’nin 86 üye firmaya ulaştığını duyurdu. Başkan Kara, 27 Ekim 2021 tarihinde 23 firmanın katılımıyla kurulan derneği daha da büyütme hedefinde olduklarının altını çizdi.

Konu üzerine açıklamada bulunan Başkan Kara; “ Hedefimiz Türkiye’de faaliyet gösteren tüm otobüs işletmelerini dernek bünyesine katmaktır. Bu hedefimize kısa bir süre içinde ulaşacağımıza olan inancımız tamdır.” Dedi.

Aynı zamanda kısa adı TOFED olan Türkiye Otobüsçüler Federasyonu Genel Başkan Yardımcılığı ve İcra Kurulu Üyeliğini de yapan Ayhan Kara, amaçlarının dernek çatısı altında dayanışmak ve sorunlarına daha hızlı ve kalıcı çözüm bulmak olduğunu söyledi.

Otobüs İşletme Sahipleri Derneği olarak yılda 150 milyon yolcuyu taşıdıklarının altını çizen Dernek Başkanı Ayhan Kara, “Bugün bizi tek çatı altında toplayan bu derneğin temellerini 2021 Temmuz ayında Hatay’da yaptığımız toplantıda attık. Ardından Ağustos ayında Ankara’da yaptığımız toplantı ile derneğin kuruluşuna karar verdik. 27 Ekim 2021’de de geçici yönetim Kurulu Başkanlık görevine getirildim. Nihayette geride bıraktığımız Mart ayında ilk genel kurulumuzu yaptık ve çarşaf listeyle şeffaf ve demokratik şartlarda girdiğimiz seçimde başkanlık görevine layık görüldüm. Karayolu Yolcu Taşımacılığı Sektörü için olağanüstü bir çaba sarf edeceğiz. Derneğimizi ve karayolu taşımacılığını kısa bir süre içinde hak ettiği noktaya taşıyacağız” dedi.

Haber- Foto: Aslı Sağaltıcı