' DERME ÇATMA ZİHNİYETLE BURAYA KADAR! ' - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

‘ DERME ÇATMA ZİHNİYETLE BURAYA KADAR! ‘

Bu haber 14 Aralık 2018 - 9:15 'de eklendi ve 144 kez görüntülendi.

İlimiz genelinde günlerdir etkili olan sağanak yağış nedeniyle ilçeler zor günler geçirdi. Alt Yapı yetersizliğini bir daha gün yüzüne çıkardı.      

Tarihe saygı bu mu?

Romalılar Döneminden kalma olan Tarihi Batıayaz Teknepınar Taş Köprüsü’nün yıllar öncesinden araç trafiğine kapatılması ve alana modern köprü yapılması gerekiyordu. Tarihi alan olarak günümüze kadar ulaşan Tarihi Batıayaz Teknepınar Taş Köprüsü’nün sadece turistik amaçlarda kullanılması gerekirken Hatay’da tam tersi yaşandı. Günümüze kadar kullanılan ve ağır tonajlı araçların bile üzerinden geçtiği tarihi köprü, iş makinasının kurbanı oldu. Nitekim yaşanan hadisenin sorumlusunun kazaya sebebiyet veren iş makinası mı yoksa bir türlü köprü trafiğini kapatmayan yetkililer mi olduğu merak konusu?

Batıayaz Köprüsü bir kepçenin verdiği hasarla atıl duruma düştükten sonra onarılmamış ve yerine alternatif bir köprü yapılmıştı. İlimiz genelinde yaşanan yoğun yağış sonrası köprü sele dayanamayıp yok oldu.

Köprünün alabora olduğu sırada üzerinde yaya ve araçların olmaması büyük bir şans oldu. Vatandaşlar tarihe sahip çıkılmaması yanı sıra, ödenen bunca masrafın heba olmasına da tepki gösterdi.