ÜST REKLAM

logo

reklam
19 Mayıs 2017

DENİZLEŞEN HALK, KONSER’DE BULUŞUYOR

 

 

Ayışığı Müzik Atölyesi, bütün nehirler kucaklaşır denizlerle şiarıyla ilçemizde 20 Mayıs Cumartesi günü saat 20.00’ da Balıkçılar Çarşısında düzenleyecekleri konser çağrısını yaptı. Yapılan çağrıda, ‘Onlar ezilen halkaların birlikte hareket etmesinden korkuyorlar’ifadesi kullanılırken; ‘Arap, Kürt, Türk, Ermeni ezilen tüm halkların birlikte mücadelesi bu aydınlık günleri getirecek olan düşüncedir’ dendi.

Umudumuz Kavgada Kavgamız Sanatımızla…

İlçe halkının davet edildiği konser çağrısında; “bilindiği gibi 6 Mayıs 1972 de Deniz GEZMİŞ, Yusuf ASLAN, Hüseyin İNAN idam edildi. Bu devrimci üç önderin mücadelemizde önümüzü aydınlattığı büyük bir gerçektir.

Bugünlerin karanlık günler olduğunu kabul etmek gerekir. Ama aydınlık günler zaten karanlık gecelerin sonunda olur. Önemli olan ne kadar erken karanlığı delip aydınlık günlere ulaşacağımızdır.

Denizlerin savunduğu düşünceler bugün aydınlık günler için ihtiyacımız olan en önemli pratiklerdir. Arap, Kürt, Türk, Ermeni ezilen tüm halkların birlikte mücadelesi bu aydınlık günleri getirecek olan düşüncedir.

Bu düşüncenin doğruluğu 6 MAYIS Günü saat 14:00’ da OYTUN alanında (Abdullah Cömert Parkı) Denizleri anmak amacıyla “  ‘Yaşasın Kürt ve Türk halklarının Birlikte mücadelesi’  Deniz Gezmiş”

Pankartıyla çıkan iki gencin onlarca çevik kuvvet ve sivil polislerce darp edilerek gözaltına alınmasıyla tekrar kanıtlandı. Onlar ezilen halkaların birlikte hareket etmesinden korkuyorlar.

Bizler DENİZLERİ anmak amacıyla 20 Mayıs Cumartesi akşam saat 20.00’ da Balıkçılar Çarşısında, Ayışığı Şiir Topluluğu tarafından şiir dinletisi, Ali İsmail Korkmaz Vakfı’nın müzik topluluğu ve ardından İstanbul’dan gelen “Grup Emeğe Ezgi’yle” konser gerçekleştiriyoruz. Şarkılarımızı, türkülerimizi denizler için söylüyoruz.

Tüm halkımızı konserde denizlerle kucaklaşmaya çağırıyoruz. Umudumuz Kavgada Kavgamız Sanatımızla” dendi.

 Haber-Foto: Ali Doğru

 

 

Share
574 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+9 = ?