ÜST REKLAM

logo

reklam

“DENİZ SEFERLERİNİN BAŞLAMASI GÜZEL OLUR”

 

Samandağ ve İskenderun’dan Mersin, Gazimağusa ve Beyrut’a kadar uzanan bir güzergahta deniz otobüsü seferleri projesi hayata geçer ise; Samandağ – Beyrut arası 3 saat 25 dakika, 159,50 Türk Lirası oluyor.

Hatay Büyükşehir Belediye (HBB)Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın, hayata geçmesi için  kolları sıvadığı proje kentin sosyo-kültürel ve ekonomik gelişimi için mega proje olarak değerlendirilebilecek bu proje, gelecek günlerde de Hatay gündemdeki yerini koruyacak.

Bu projeye vatandaş ne diyor?

Bu proje üzerine konuşan vatandaşlar böyle bir projenin hayata geçmesinin son derece güzel olacağını ifade ediyorlar.

Bestami Yolcu, İskenderun denizinin güzel olduğunu bu denizin değerlendirilmesini istiyor. “Turizm bölgesi olarak Antalya akla geliyor, neden Hatay olmasın. İskenderun Türkiye’nin en güzel şehridir. Devletin el atmasını istiyoruz. Kıbrıs’a gitmek için ta Taşucu’na gidiyoruz. İskenderun’dan sefer başlasa çok iyi olur.” Hüseyin Çağlar “Bana göre keyif verici bir yolculuk olur, trafik rahatlar, trafikten kurtuluruz, keyifli bir yolculuk olduğu için seferlerin başlamasını destekliyorum.” Deniz Çağlar’da deniz yolculuğunu sevdiğini ve başlaması halinde deniz yolculuğunu tercih edeceğini belirtiyor.

Mehmet Anıl, kara yolu ile yolculuk ettiğini ama deniz seferlerinin başlaması ile deniz yolculuğunu tercih edeceğini ifade ediyor. Mehmet Yener ise deniz taşımacılığının Hatay’ın bir eksikliği olduğunu ve böyle bir deniz seferinin kazandırılması çok güzel olur. “Halkımız için güzel olur, İskenderun’dan çıkan birisinin diğer illere  gidebilmesi için deniz seferinin başlaması çok iyi olacaktır. Buradan bir insanın Kıbrıs’a gidebilmesi için Adana ve Mersin gibi illere gitmek zorunda kalıyor. Maddi ve zaman kaybı demektir. Turizm açısından da katkısı olacaktır. Hatay’mızın tarihi bayağı geçmişe dayanmaktadır. Bu deniz seferleri Hatay’ın daha çok tanınmasına neden olacaktır.” Dedi.

Orhan Turunç, böyle ulaşımın sağlanması önemli olduğunu düşündüğünü belirtiyor. “Deniz üzerinden seferlerin başlaması müthiş bir projedir. Umarım geçerli olur, umarım yürürlüğe girer, bizler için çok güzel müjdeli bir gelişme oldu. Bu konuda çalışma yapanlara teşekkür ve başarılar diliyorum. Zaten 2011’den beri Suriye ve diğer komşularımızla yaşadığımız krizden dolayı yurtdışına yaptığımız ticaret durma noktasına geldi. Buna katkı olur. Diğer yönden deniz taşımacılığı kara yollarına göre daha masrafsız, mesafeler daha kısadır ve yolculukta daha güzeldir” dedi.

Haber: Ümit Sağaltıcı / Foto: Haber Merkezi

Share
726 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+1 = ?