DENİZ HASTANESİ'NDEN BAŞARILI OPERASYON | Samandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

DENİZ HASTANESİ’NDEN BAŞARILI OPERASYON

Bu haber 13 Eylül 2019 - 8:48 'de eklendi ve 117 kez görüntülendi.

Özel Samandağ Deniz Hastanesi’nde kalp yetmezliği nedeniyle şok tablosunda başvuran ve hayati riski yüksek olan 82 yaşındaki Cemil Şahin, Kardiyoloji Uzmanı Dr. Cuma Kurtdere‘nin tedavisinin ardından sağlığına kavuştu.

Konuya ilişkin açıklamada bulunan Hasan Can: “İlk geldiğimizde amcamız çok tehlikeli bir durumdaydı. Cuma beyin yanına geldik Allah’ın izniyle sağlığına kavuştu. Şuan çok iyi doktorumuza ve hastane yönetimine çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Dr. Kurtdere ise konuya ilişkin yaptığı açıklamada: “Hastamız 82 yaşında, 6 yıldır takip ettiğim kalp yetmezliği hastası 5-6 yıl önce hastamıza kalp yetmezliği tanısıyla kalp pili takmıştık. Hastamız 1 ay önce ciddi nefes darlığı, tansiyon düşüklüğü, bilinç bulanıklığı ve son zamanlarda idrar çıkaramama şikayetiyle kötü durumda başvurdu. Geldiğinde ciddi böbrek yetmezliği vardı diyaliz sınırındaydı. Tansiyonları alınamıyordu. Yoğun bakımımıza aldık tedaviye başladık, hastamız tedaviye çok iyi yanıt verdi. Ön planda diyaliz düşünmedik, hastamızın kalp pili ayarlarını düzelttikten sonra ve kalp yetmezliği nedeniyle bozulan böbrek fonksiyonlarını düzeltebildik. Kardiyojenik şok dediğimiz ciddi hayati riski olan bir tabloda aldığım hastayı şifa ile taburcu ediyorum. Kalp yetmezliği vücudun tüm organlarını etkileyebildiğinden erken tanısı ve erken tedavisi geri dönüşümsüz hasarların oluşmasını engelleyebilir” ifadelerini kullandı.

Haber- Foto: Hasan Dadük  

afdah.info

voir films