DENİZ HASTANESİ’NDEN BAŞARILI BİR OPERASYON DAHA - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

DENİZ HASTANESİ’NDEN BAŞARILI BİR OPERASYON DAHA

Bu haber 20 Aralık 2019 - 9:18 'de eklendi ve 1.087 kez görüntülendi.

İlçemizde faaliyet gösteren Özel Samandağ Deniz Hastanesi, Kardiyoloji Uzmanı Dr. Cuma Kurtdere, 84 yaşındaki Nedim Özgün’ü iyileştirmesi dolayısı ile Özgün, Dr. Kurtdere’ye basın yoluyla teşekkür etti.

“Başka hayatlarda kurtulsun” diyerek Dr. Kurtdere’ye teşekkür eden Nedim Özgün’ün oğlu, Necmettin Özgün; Babamı fenalaşmasının ardından hastaneye kaldırmıştık. Daha sonra Cuma beyin yanına getirdik.  Cuma bey babamı ölümden döndürdü. Onu kurtardı. Başka hayatlar da kurtulsun diye bunu sizinle paylaşmak istedik. Cuma beye çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Özgün’ün eşi Vesile Özgün ise; “Doktor beye çok teşekkür ediyorum. Onun sayesinde eşim hayatta ve ben ölene kadar ona minnettar kalacağım. Fenalaştığı zaman onu Antakya Devlet Hastanesi’ne kaldırdık. Bize her şeye hazırlıklı olun yaşaması zor dediler. Ama buraya geldikten sonra eşim hayata geri döndü. Ne kadar teşekkür etsem azdır.” dedi.

Konuya ilişkin gazetemize konuşan, Dr. Kurtdere: “Nedim amcamız Antakya Devlet Hastanesi’nden bize geldi. Genel durumu kötü biçimde, ciğerleri su toplamış bir halde geldi. Tabi göğüs ağrısı da vardı. Bilinci kapalı olduğu için göğüs ağrısını bize tarif edemedi. Akciğer ödeminden kurtardıktan sonra ciğerlerindeki suyu attırdıktan sonra, göğüs ağrısının olduğunu ve kalp enzimlerinin yükseldiğini gördük. Kalp enzimlerinin yükseldiğini gördükten sonra anjiyografi yapma kararı aldık. Hastayı toparladıktan sonra antlaşmalı hastanede anjiyografisini yaptım. Anjiyografi sonrasında baypas kararı verdik. Ancak kalp, damar cerrahisi tarafından kalbi %20 çalıştığı için baypas kaldıramayacağı söylendi. Baypas operasyonu uygun bulunmadı.

Amcamızın 2 tane kasık damarı tıkalıydı. Tıkalı olduğu için anjiyografi yapamadık. Kol damarı büyük bir damar olmadığı için oradan da anjiyografimizi yapamadık. Kol damarının üst kısımlarından girerek anjiyografisini yaptık ve 2 ana damarı açtık. Amcamız gayet iyi sağlıklı normalde kalp damar cerrahisi tarafından eve götürün yapacak başka bir şey yok denmişti ama öyle olmadığını gördük” ifadelerine yer verdi.

Son olarak söz alan Nedim Özgün: “Çok şükür iyileştim. Allah’ın ve doktorun sayesinde şuan çok iyiyim. Böyle doktorları Allah başımızdan eksik etmesin” dedi.

Haber – Foto: Hasan Dadük