ÜST REKLAM

logo

reklam

“DEMOKRATİK TOPLUMLARDA BASIN HAYATİ BİR ÖNEME SAHİPTİR!”

Samandağ Belediyesi Basın Birimi gazetemiz haber merkezini ziyaret etti. 24 Temmuz 1908 tarihinde Türk Basınında sansürün kaldırılması nedeniyle,  Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir ilçe genelinde günlük yayın yapan gazetelere çiçek gönderdi. Basından Sorumlu Belediye Başkan yardımcısı Mehmet Yıldız ve Samandağ Belediyesi Basın Birimi çalışanları günlük yayın yapan gazeteleri dün ziyaret etti.

Gazetemize gerçekleştirilen ziyarette Basının Demokrasilerin temel unsuru olduğunu belirten Samandağ Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yıldız; “Demokratik toplumlarda basın olmazsa olmaz bir kurumdur. Çağdaş demokrasinin sağlıklı yürümesinin en önemli faktörü tam anlamıyla özgür bir basının varlığından geçmektedir. Yerel gazeteler de bu anlamda çok önemli bir yere sahiptir. Yerel gazeteler basının en önemli faktörünü içermektedir. Yerelde yayınlanan bir haberin mahiyeti ülkenin fotoğrafını, genel durumunu gösteren bir niteliktedir. Ülkenin aydınlık yarınlara kavuşması için demokrasilerin 4. kuvveti olan basına görevler düşmektedir. Basın bayramınızı kutluyor, Sizlere yayın hayatınızda başarılar diliyorum” dedi.

Samandağ Belediyesi ayrıca, bünyesinde çalışan basın, yayın ve halkla ilişkiler müdürlüğü personellerini yemekte bir araya getirdi. Başkan yardımcısı Yıldız, personelinin basın bayramını kutladı.

(Foto-Haber: Hasan Dadük)

Share
199 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+1 = ?