ÜST REKLAM

logo

reklam

DEMİRTAŞ: ULUSLARARASI GÖNDERİYE TÜRK MARKASI GELİYOR

 

 

 

 

Samandağ PTT Şube Müdürü Turgay Demirtaş, Türkiye’den tüm dünyaya kolay paket gönderimi için Türk Paket Ekspres (TURPEX) adında kendi markalarını oluşturdukları çalışmanın ilçemizde de hayata geçtiğini belirterek,   ülke genelinde gönderi kabulüne başladıklarını belirtti.

Samandağ PTT Şube Müdürü Turgay Demirtaş, yurtdışı varışlı gönderilerin alıcılarına ulaştırılmasında belli bir teslim süresinin müşterilere sunularak hizmet kalitesinin yükseltilmesi, yurtdışı gönderi trafiğinin artırılması, özellikle yabancı posta idareleri ve uçak taşıma şirketleri ile ayrı ayrı yapılan hesaplaşmaların asgari düzeye indirilmesini sağlamak amacıyla, PTT işyerlerinden kabulü yapılan yurtdışı varışlı gönderilerin taşınması, dağıtım ve tesliminin tek elden yapılması için bir anlaşma yaptıklarını belirtti.

Anlaşma kapsamında, hızlı kargo taşımacılığına uygun olarak yeni bir gönderi türünü hizmetlerine dahil ettiklerine işaret ederek Samandağ PTT Şube Müdürü  Demirtaş,, “Türkiye’den tüm dünyaya kolay paket gönderimi için Türk Paket Ekspres (TURPEX) adında kendi markamızı oluşturduk. \’TURPEX\’ ve \’TPX\’ (Türk Parcel EXPRESS) markaları noter kanalıyla alındı ve idaremiz adına tescil edildi. 174 ülke için hazırlanan “TURPEX Gönderi Ücret Tarifesi” Yönetim Kurulumuz tarafından onaylandı” ifadesini kullandı.

Samandağ PTT Şube Müdürü Demirtaş, alt yapı çalışmaları kapsamında gönderi kayıt ve takibi için şirket işletme ve teknik ekipleriyle yapılan çalışma sonucunda, oluşturulan TURPEX kabul ekranı ile şirket ve PTT sistemlerinin entegrasyonunun sağlandığına dikkati çekerek, iş akışının hazırlandığını, hesaplaşma ve raporlama ile TURPEX logo ve etiket tasarım çalışmaları tamamlandığını kaydetti.

Haber-foto:nazlı hüzmeli

Share
833 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+7 = ?