DELEGE SEÇİMLERİ SÜRÜYOR, ORTALIK GERİLİYOR ! | Samandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

DELEGE SEÇİMLERİ SÜRÜYOR, ORTALIK GERİLİYOR !

Bu haber 03 Ekim 2017 - 0:56 'de eklendi ve 44 kez görüntülendi.

İlçemizde hafta sonunda gerçekleşen delege seçimlerine usulsüz düzenlenen liste damgasını vurdu. İki ayrı listenin kıyasıya yarıştığı ilçemizde hafta sonunda seçimler Çiğdede Mahallesi’nde gerçekleşti.
Konu ile ilgili gazetemize konuşan İnşaat Mühendisi Abdullah Cabaroğulları, “ilçede iki ayrı liste ile delege seçimleri gerçekleşiyor. Kamuoyunun bildiği gibi Belediye Başkanı Mithat Nehir ile İbrahim Aydoğan’ın ortak delege isimlerini belirlediği liste ve Refik Eryılmaz’ın hazırladığı delege isimlerinin bulunduğu liste var. Biri mavi renk kağıda biri de beyaz kağıda basılı durumda. Ancak Çiğdede Mahallesinde gerçekleşen seçimde beyaz olarak geçen bir delege listesi daha gözlere çarptı. İsim listesi Refik Eryılmaz’ın delegelerinin adı ile başlayan listenin devamında Mithat Nehir’in listesinde yer alan isimlerin olması ortalığı karıştırdı. Olaya tepki gösteren vatandaşlar seçime hile karıştığını beyan ederek sonradan seçime gelen vatandaşları listeleri kontrol etmek üzere uyardılar. Sandık görevlisi bir kadın olayı sanki örtbas etmeye çalışır gibi olayı fark eden Mehmet Kamacı’ya bağırarak dışarı çıkartmak istedi. Israrla çıkmayan Kamacı olayın aydınlanmasına vesile oldu” dedi.

Cabaroğulları, CHP İlçe Başkanı İbrahim Aydoğan’a seslenerek “daha evvel Fuat Çay’ın yönlendirmesi Muaviye kurnazlığıyla CHP ilçe başkanlığını 2 defa usulsüz aldın. Bu hareketi size ve gurubunuza yakıştıramıyorum. Şimdi de bu demokratik ortama gölge düşürmeniz yakışıyor mu? Oy kullanacak arkadaşlar lütfen oyunuza sahip çıkın, listeleri iyice okuyun, temkinli olun” dedi.

Haber-Foto: Ümit Sağaltıcı

afdah.info

voir films