ÜST REKLAM

logo

reklam

DEĞİŞEN TEK ŞEY KOVALAR

CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur her yağışta çatısı su akıtan ve kova koymak dışında bir tedbir alınmayan Hatay Havalimanı’nı Meclis gündemine taşıdı. Güzelmansur, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’ın yanıtlanması istemiyle soru önergesi verdi.

TBMM’de gündem dışı söz alan CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur 21 Kasım 2017, 05 Ocak 2018 ve geçtiğimiz hafta içerisinde yağış sonrasında Hatay Havalimanında akan çatıdan dolayı Liman içerisinde kovalı çözüm bulunduğunu söyledi. Güzelmansur  konuşmasında “Hatay Havalimanının yıllardır çatısı su akıtıyor. Değişen tek şey kovalar. İstanbul’a yapılan üçüncü havalimanı iki üç gündür medyanın gündeminde. Medyada yer alan bir havalimanı daha var, Hatay Havalimanı. On bir yıllık yeni bir havalimanı ama akan çatısı ve bu soruna karşı geliştirilen kovalı tedbirlerle gündeme geliyor. Bakın, bu Hatay Havalimanının 21 Kasım 2017 tarihli görüntüsü. Kovalar var. Bu da 5 Ocak 2018 tarihli görüntüsü. Yine kovalar. Sonuncusu ise beş gün öncesine ait. Uluslararası nitelikte bir havalimanının yıllardır çatısı su akıtıyor, değişen tek şey kovalar.

Kasım 2017’den bu yana geçen neredeyse 1 yıllık zaman diliminde Hatay Havalimanı’nın su akıtan çatısının onarılmaması ve kovalı tedbirlerle sorunun geçiştirilmeye çalışılması ne 21. yüzyıl teknolojisine ne de 95. Yılını kutladığımız Cumhuriyet Türkiye’sine yakışmaktadır.”

Kova Dışında Bir Tedbir Alınacak mı?

Hatay Havalimanı’nın su akıtan çatısı için yıllardır neden onarım yapılmadığını ve gerekli onarım maliyetinin ne kadar olduğunu soran CHP’li Güzelmansur, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı’na “Bu sorun için ‘kova’ dışında etkili bir tedbir alınması düşünülmekte midir?” dedi.

Güzelmansur’un Ulaştırma ve Altyapı Bakanı’nın cevaplamasını istediği diğer sorular şunlar:

Son 5 yılda Hatay Havalimanı’nda yapılan bakım ve onarım çalışmaları detayları ile nelerdir?

Hizmete açılmasının üzerinden henüz 11 yıl geçmesine rağmen Hatay Havalimanı’nın çatısının su akıtmasının nedeni nedir? Bu sorunun ortaya çıkmasında ve halen çözülmemiş olmasında kimlerin sorumluluğu vardır? Bunlar hakkında yapılan bir işlem var mıdır?

İç ve dış hat uçuşlarının gerçekleştirildiği, uluslararası nitelikte bir havalimanının mütemadiyen çatısının su akıtmasını ve buna karşı geliştirilen tek çözümün “kova” olmasını yeterli ve doğru buluyor musunuz?” sorularını yöneltti.

Haber: Hasan Dadük- Foto: Haber Merkezi

Share
329 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+10 = ?