“DEFNE’MİZE HASTANE KAZANDIRMAK İÇİN VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞIYORUZ” - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

“DEFNE’MİZE HASTANE KAZANDIRMAK İÇİN VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞIYORUZ”

Bu haber 25 Ağustos 2020 - 18:26 'de eklendi ve 405 kez görüntülendi.

Defne Belediye Başkanı İbrahim Güzel, Defne ilçesine Devlet Hastanesi kazandırılması konusunda Hatay Valisi Rahmi Doğan’la bir görüşme gerçekleştirdi.

Başkan Güzel konu ile ilgili, “ilçemize hastane kazandırılmasıyla ilgili olarak çalışmalara aralıksız devam ediyoruz” dedi.

Defne’ye hastane kazandırmak için ellerinden geleni yaptıklarını ifade eden Başkan Güzel; “Sayın Valimiz Rahmi Doğan’la yaptığımız görüşmenin ana başlığı Teknik birimlerimizce hastane için uygun alan tespit edilmiş bu bilgi il sağlık müdürlüğü ve İl Tarım ve Orman müdürlüğümüzle paylaşılmıştır. Sayın valimizin görüşleri alınarak İl sağlık Müdürlüğümüzce Defne Devlet hastanesi ile ilgili yazışma bakanlığa gönderilmiştir.

Belediyemizce önerilen alanın kabul görmesiyle Devlet Hastanesinin yapımıyla ilgili önemli bir adım tamamlanmış olacaktır.

İlçemize Devlet Hastanesi kazandırılmasıyla ilgili olarak sürecin her anında himayesini eksik etmeyen Sayın Valimiz Sayın Rahmi Doğan’a, Çözüm odaklı kurumlar arası iş birliği yapan İl Sağlık Müdürümüz Sayın Mustafa Hambolat ve İl tarım ve orman müdürümüz sayın Ergün Çolakoğlu’na ilçemiz adına teşekkür ediyorum” dedi.

Haber- Foto: Aslı Sağaltıcı