DEFNELİ ÇOCUKLAR SPORLA EĞLENİYOR « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

DEFNELİ ÇOCUKLAR SPORLA EĞLENİYOR

Bu haber 24 Haziran 2022 - 13:39 'de eklendi ve 107 kez görüntülendi.

Defne Belediyesinin her yıl çocuklar için düzenlediği Defne Yaz Spor Kursları, okulların tatile girmesiyle yine start verdi.

Defne Belediye Başkanı İbrahim Güzel, çocukların zamanlarını sporla geçirmelerinin çok önemli olduğunu ifade ederek yaz kurslarını başlattı.

Güzel: “Çocuklarımızı Yürekten Destekliyoruz”

İlçedeki çocukların hem yaz tatillerini verimli geçirmesi hem de bedenen ve ruhen sağlıklı bireyler olarak yetişmesi için yaz kurslarına büyük önem verdiklerini ifade eden Güzel, “Geleneksel hale getirdiğimiz kurslara ilginin her geçen sene artması bizi memnun ediyor. Çocuklarımızın zamanını sporla Bonus veren siteler iç içe geçirmesi hem bizim hem de toplumumuz için çok önemli. Onların spor yaparken eğlenmesini ve kendilerini geliştirmesini yürekten destekliyoruz” diyerek bu seneki yaz kurslarını çocuklarla birlikte başlattı.

Çekmece, Dursunlu ve Gümüşgöze mahallelerindeki spor tesislerinde eğitimlere başlayan

Defneli çocuklar, spor yaparak eğlenmenin ve öğrenmenin tadını çıkarıyor. Alanında uzman antrenörler eşliğinde eğitimlerine başlayan çocuklar, aynı zamanda geleceğin yıldız adayı olma yolunda yeteneklerini geliştirmek için çaba harcıyor.

Defne Belediyesinin yüzme, futbol ve basketbol kurslarına bu sene toplam 3 bin öğrenci başvurdu. Futbol ve basketbol kurslarına 500’er öğrenci başvururken 2 bin öğrenci yüzme kursunda eğitim görmeye başladı.  6-12 arasındaki Defneli çocuklar eğitimlerden ücretsiz faydalanıyor.

Haber- Foto: Rizan Sağaltıcı