DEFNE’DEN YENİ YIL ÖNCESİ DENETİM - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

DEFNE’DEN YENİ YIL ÖNCESİ DENETİM

Bu haber 18 Aralık 2019 - 8:33 'de eklendi ve 101 kez görüntülendi.

Defne Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ile Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğüne bağlı ekipler, yeni yıla sayılı günler kala Defne İlçesi’nde bulunan gıda imalathane ve işyerlerine denetimlerde bulundu.

Vatandaşların uğrak yerleri olan gıda imalat ve satışının yapıldığı yerleri kontrol eden ekipler, ürünlerin hangi koşullarda imal edildiğini, saklama koşullarını, her türlü hijyen ve temizliği denetledi.

Denetimlerde iş yeri açma ruhsatı, bazı ürünlerin açıkta satılmaması, ürünlerin fiyat listelerinin müşterilerin görebileceği yerlere asılması gibi kuralların uygunluğu da kontrol edilen pastanelerde, kasaplarda hijyen adına gerekli uyarılar yapıldı, önlemler alındı.

Vatandaşın sağlığını ilgilendiren konulardaki hassasiyetlerini dile getiren Defne Belediyesi ekipleri; “Gerçekleştirdiğimiz denetimlerde amacımız halkımıza sağlıklı, güvenli ve temiz gıda ulaşımında fayda sağlamaktır. Bu yöndeki denetimlerimiz rutin olarak devam edecektir. Yaptığımız denetimlerde önemli bir aksaklığa rastlamadık. Bu konuda gerekli özeni ve hassasiyeti gösteren esnafımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

Haber Merkezi

afdah.info

voir films