ÜST REKLAM

logo

reklam

DEFNE’DEN “DURU BEBEK İÇİN BİR TÜP KAN VER” KAMPANYASINA DESTEK

Son günlerde ülke gündeminde yer edinen ve tüm Türkiye’nin merakla beklediği haber olan, Duru Bebek ve Nakil bekleyen tüm hastalar için kan bağışı çağrısı büyük yankı buldu. 3 tüp kan numunesi vererek Duru bebek ve İlik Nakli bekleyen tüm hastalar için umut ol sloganı ile 26-27 Temmuz tarihlerinde Antakya Vali Göbeğindeki Kızılay kan bağışı aracına yapılan çağrının yoğun ilgi görmesi bekleniyor. Özellikle sosyal medya siteleri üzerinden yapılan çağrılarda Hatay Halkının bu konuda ne kadar duyarlı ve hassas olduğu bir kez daha gözler önüne serildi. “DURU BEBEK İÇİN BİR TÜP KAN VER” kampanyasına duyarlılık göstererek kampanyası üzerine seferber olan Defne Belediyesi çok sayıda personeli ile birlikte kan bağışında bulundu.

Defne Belediye Başkanı Op. Dr İbrahim Yaman, Başkan Yardımcıları, Defne Belediyesi’ne bağlı Fen İşleri, İnsan Kaynakları, Özel Kalem, Kültür Sosyal İşler, İmar İşleri, Temizlik, Çevre Koruma, Teftiş Kurulu, Ruhsat Denetim Müdürleri ve çok sayıda Defne Belediyesi çalışanı ile 24.Dönem Milletvekillerinden Refik Eryılmaz ve Hasan Akgöl’ün de katılımlarıyla; Duru Bebeğe kök hücre bulunması kampanyasına destek verildi.

Antakya Vali Göbeği’nde bulunan Kızılay aracında kan bağışı yapan Defne Belediyesi, sadece bir tüp kan ile nice Duru Bebeklerin hayatlarının kurtarılabileceğine dikkati çekti.

Uygun donör bekleyen nice Duru bebekler için farkındalık yaratmak istediklerini belirten Defne Belediye Başkanı Op. Dr İbrahim Yaman; “Biz Defne Belediyesi olarak bugün burada Duru Reyhan kızımız için kan bağışında bulunduk. Sadece iki dakika süren bir tüp kan bağışı ile ilik nakli için uygun donörün bulunmasına katkı sağlamak istedik. Amacımız kan bağışı ile nice Duru bebeklerin umudu olunabileceği hakkında örnek olmak, farkındalık yaratmaktır. Türkiye’nin her yerindeki Kızılay Merkezlerinde Duru Reyhan adı verilerek 1 tüp kan bağışı yapılabiliyor. Doku uyumunun tespiti için kan bağışı sayısı çok önemli. Bu sebeple hepimizin bu konuda hassas ve duyarlı olması gerektiğine dikkati çekerek herkesi, elinden geleni yapmaya davet ediyoruz.” sözlerine yer verdi.

Haber Merkezi

 

 

Share
747 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+10 = ?