Defne İlçesindeki Arıtma Tesisi Ve Hayvan Barınağı BİR SAĞLIK TEHDİDİNE DÖNÜŞÜYOR - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

Defne İlçesindeki Arıtma Tesisi Ve Hayvan Barınağı BİR SAĞLIK TEHDİDİNE DÖNÜŞÜYOR

Bu haber 05 Haziran 2020 - 11:07 'de eklendi ve 382 kez görüntülendi.

HDP Hatay İl Örgütü, Defne ilçesinin tam da merkezinde kurulu olan arıtma tesisi ve hayvan barınağının büyüyen bir sağlık tehdidine dönüştüğünü ifade ederek konu üzerine bir açıklamada bulundu.

HDP İl Örgütü açıklamasında; “Çok yoğun bir nüfusun yaşadığı Defne ilçesinin tam da merkezinde kurulu olan arıtma tesisi ve hayvan barınağı her geçen gün büyüyen bir sağlık tehdidine dönüşüyor.

Arıtma tesisi ile hayvan barınağının civarındaki yerleşim yerlerinde yaşayan insanlar üzerinde yarattığı fiziksel, bedensel, ruhsal tahribatlar kadar ekonomik ve çevresel anlamda da dayanılmaz boyutlara varan olumsuz etkiler yaratmıştır.

İçinde bulunduğumuz pandemi süreci de göstermiştir ki hiçbir tesis, hiçbir yapı veya işletme halk sağlığından daha önemli olamaz.

Bizler on binlerce insanı ve çevreyi etkileyerek bölgeyi yaşanmaz hale getiren ve giderek bir halk sağlığı sorununa dönüşen arıtma tesisi ile hayvan barınağının daha uygun yere taşınması; yerinin bölgede yaşayan halkın ve çevrenin ihtiyaçlarını hassasiyetlerini ve beklentilerini gören yerden Defne Kent Park olarak düzenlenmesini talep ediyoruz” ifadelerine yer verdiler.

Haber- Foto: Hasan Dadük