ÜST REKLAM

logo

reklam
04 Şubat 2017

“DEFNE HASTANESİ’NDE KANSER TEDAVİSİNE CİDDİ YATIRIM YAPILDI”

 

Özel Defne Hastanesi Radyasyon Onkolojisi Ünitesi doktarlarından Uzman doktor Cem Parlak, “4 Şubat: Dünya Kanser Günü” dolayısıyla açıklama yaptı.

Parlak, yayınladığı mesajda, şunları söyledi; “Kanser günümüzde en önemli sağlık sorunlarından bir tanesidir. Kalp ve damar sistemi hastalıklarından sonra ölüm nedenleri arasında ikinci sırada yer alır. Her yıl dünya genelinde 14 milyon yeni kanser vakası görülmekte ve 8 milyon insan da kanser nedeni ile hayatını kaybetmektedir. Ülkemizde de yılda yaklaşık 160 bin kişiye kanser teşhisi konulmakta, yaklaşık 140 bin civarında insanımız da kanser nedeni ile kaybedilmektedir. İlerleyen yıllarda bu sayıların daha da artacağı hesap edildiğine göre kanser toplumsal ciddi bir sağlık problemi olarak düşünülmeli ve bu bakış açısı ile yönetilmelidir.

timthumb

Kanser erken dönemde yakalandığında tamamıyla tedavi edilebilen bir hastalıktır. Hastalığa bağlı şikayet ve bulgular ortaya çıktığında genellikle ileri evrelerde hastalar teşhis edilmektedir. Kanser tedavisi kanserin türüne, evresine ve hedef tedaviye bağlı olarak değişir. Çoğu zaman hasta için kapsamlı bir tedavi sağlamak için ameliyat, kemoterapi, biyolojik terapi ve/veya radyoterapi gibi seçeneklerin bir veya birkaçı birlikte kullanılabilir. Sıklıkla, çoklu tedavi yöntemi olarak adlandırılan şekliyle tedavi yöntemleri bir arada veya art arda uygulanmaktadır. Yeni teşhis konulmuş kanser hastalarının çoğu için büyük tıbbi araştırmalar sonucunda belirlenen standart tedavi şekli çoklu yöntem tedavidir.

Ülkemizde gerek Sağlık Bakanlığı’mızın kamu hastanelerindeki yatırımları gerekse sağlık hizmeti veren kapsamlı pek çok özel hastane teşebbüsünün yatırımları ile kanser hastaları güncel tedavi araçlarına ulaşım konusunda yerelinde hizmet ile problem yaşamamaktadır. Bu anlamda coğrafyamızın en kapsamlı sağlık yatırım kuruluşu olan Defne Hastanesi’de daha kaliteli ve kapsamlı sağlık hizmeti sunma bilinciyle, 2012 yılında gerçekleştirdiği yatırım ile son teknoloji cihaz ve prestijli hekim ve yardımcı sağlık personeli ekibine sahip Tıbbi Onkoloji ve Radyasyon Onkolojisi ve Cerrahi Onkoloji Birimleri ile Bölgemizde kanser tanısı almış hastalarımıza güncel tedavi hizmetini hak ettikleri lüks konfor ortamında sunmaktadır.”

Haber:Nazlı Hüzmeli

Foto:Haber Merkezi

 

 

 

 

 

Share
707 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+8 = ?