ÜST REKLAM

logo

reklam
17 Kasım 2016

DEFNE BELEDİYESİ ÇÖZÜM ÜRETMEYE DEVAM EDİYOR

defne

Defne Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri Turunçlu Mahallesi Seyran Sokakta parke yol çalışmasını tamamladı.

Defne Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin, yolun engebeli kısmının düzeltilmesi, çukurların doldurulması, kot düşürülmesi, yol çevresindeki bitkilerin temizlenmesi, çevre temizliği, yağmur suyu kanalının açılması ile parke yol döşeme çalışmasını tamamladı. Seyran Sokak Defne‘de örnek sokaklardan biri oldu.

Defne Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü yetkilileri “Seyran sokak, yağmur sularının gideri olmadığı için her yağışta sular altında kalıp, sakinleri de bu durumda mağdur oluyorlardı. Yapmış olduğumuz reglaj çalışması, kot düşürülme ve yağmur suyu kanalı çalışmalarının ardından sokakta parke çalışmasını tamamladık. Toplamda 2000 metrekare kilitli parke taşı kullanıldı. Sokak sakinlerinin mağduriyeti giderildi. Yıllardır yağışlarda su ve çamur altında kalan sokağa kalıcı bir çözüm sağlandı. Seyran sokağın hemen ardından Akçay Sokak ve diğer sokaklarımızda da aynı çalışma yapılacaktır” açıklamasında bulundu.

Defne’de 4 ayrı ekiple yeni parke yapımı çalışmalarını sürdürdüklerini belirten yetkililer, Bu hafta Turunçlu, Üzengeli, Çökek ve Çardaklı mahallerinde çalıştıklarını, bu mahallelerde planlanan çalışmanın sona ermesinin ardından Dursunlu, Toygarlı ve Çekmece mahallelerinde çalışmalara başlayacaklarını belirtiler.

Share
614 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+6 = ?