DEFNE BARIŞ KOROSU AYAKTA ALKIŞLANDI - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

DEFNE BARIŞ KOROSU AYAKTA ALKIŞLANDI

Bu haber 04 Temmuz 2017 - 9:43 'de eklendi ve 90 kez görüntülendi.

 

 

Son yıllarda yaptığı başarılı çalışmalar Samandağ’ında önemli bir yer edinen Ayhan Kara Vakfı, geçtiğimiz yıl kurulan ve yaptığı başarılı çalışmalarla kısa sürede adından sıkça söz ettirmeyi başaran Antakya-Defne Dostluk ve Barış Korosu’nu 1 Temmuz 2017 Cumartesi günü İlçemize bağlı Mağaracık Mahallesi’nde bulunan Vakfı Hizmet Binası’nda ağırladı.

“Tarihe Saygı Konseri” adı altında gerçekleştirilen konserde Antakya Defne Barış Korosu seslendirdiği müziklerle katılımcıları büyüledi. Konser sırasında Türkçe, Ermenice ve Arapça şarkılar seslendirilirken Ayhan Kara Vakfı Başkanı; Ayhan Kara’ya Mağaracık Mahallesi’ne kazandırdığı vakıf evi için teşekkür edildi. Seval Karataş’ın sunuculuğunda gerçekleşen Tarihe Saygı Konseri’nde amfi tiyatro alanı tıklım tıklım dolarken Arapça şarkıların seslendirilmesi ile birlikte katılımcılarda şarkılara eşlik ederek konser sonunda Antakya Defne Barış Korosu’nu ayakta alkışladılar. Konserin biriminde mikrofona davet edilen Ayhan Kara: “Vakıf evimizde ilk etkinliğimizi gerçekleştirdik. Ayhan Kara Vakfı olarak her zaman çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Düzenlediğimiz etkinliklerle başta Samandağ halkı olmak üzere tüm Hataylılara farklı günleri, akşamları yaşatmak ve onlara unutamayacakları şeyler yaşatmak için çalışıyoruz. Bu anlamda Vakıf merkezimize genç, yaşlı herkesi görmek isteriz. Güzel bir Samandağ, güzel bir Hatay, güzel bir Türkiye, güzel bir dünya için barışın ve kardeşlik türküleri ile sesimizi yükseltmeye devam edeceğiz. Hepinize çok teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.

Ardından konuşmasını gerçekleştiren Aalen Antakya Kültür Derneği Başkanı Mehmet Karasu: “Ayhan Kara Vakfı Başkanı; Ayhan Kara’ya böylesine tarihi güzel bir yeri Samandağ’a kazandırdığı için çok teşekkür ediyoruz. Kendisi bu toplumun yetiştirdiği ender değerlerden biridir” dedi.

Haber-Foto: Gökhan Sağaltıcı