DARÜŞŞAFAKA’DA SINAV BAŞVURULARI BAŞLADI « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

DARÜŞŞAFAKA’DA SINAV BAŞVURULARI BAŞLADI

Bu haber 01 Mart 2022 - 18:32 'de eklendi ve 163 kez görüntülendi.

Darüşşafaka’dan Samandağlı öğrencilere burs çağrısı! Son Başvuru Tarihi: 24 Mayıs 2022 Pazartesi

Türkiye’de eğitimde fırsat eşitliği sunan, Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nın 2021 yılı giriş sınavı, 30 Mayıs Pazar günü aralarında Hatay’ın da bulunduğu 28 ilde düzenlenecek.

Samandağlı orta öğretime girecek öğrencilerin de başvurabileceği sınav, Adana, Ağrı, Ankara, Antalya, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Karabük, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Mardin, Mersin, Samsun, Sivas, Siirt, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon ve Van’da gerçekleştirilecek.

Sınava Türkiye‘nin her ilinden başvuru kabul edilecek. 28 il dışından sınava katılacak, maddi durumu elverişsiz öğrenci ve velilerinin en yakın sınav merkezine gelmek için yapacakları ulaşım masrafına ise Darüşşafaka Cemiyeti tarafından destek verilecek.

Sınava katılmak isteyen adayların başvuru evrakını, Darüşşafaka Ortaokulu’na 24 Mayıs Pazartesi gününe kadar elden veya posta yoluyla ulaştırılması gerekiyor. Sınavda başarılı olan öğrenciler, mali durum araştırması ve sağlık kurulu kontrolünün ardından ortaokuldan üniversiteye kadar tam burslu nitelikli eğitim alma hakkı elde edecek. Darüşşafaka Giriş Sınavı başvuru şartlarına ait detaylara darussafaka.org internet sitesinden ulaşılabilir.

Haber – Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı