"DARBE DEĞİL HAK, HUKUK, ADALET İSTİYORUZ" | Samandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

“DARBE DEĞİL HAK, HUKUK, ADALET İSTİYORUZ”

Bu haber 16 Eylül 2019 - 13:36 'de eklendi ve 46 kez görüntülendi.

 

Samandağ CHP Kadın Kolları Başkanı Yüksel Berber, 12 Eylül darbesi değil hak, hukuk, adalet istediğinin altını çizerek bir açıklamada bulundu.

Açıklamasında Berber;  Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Genelkurmay Başkanı Orgeneral Kenan Evren başkanlığında gerçekleştirdiği 12 Eylül darbesi ile Türkiye Cumhuriyeti, 27 Mayıs 1960 darbesi ve 12 Mart 1971 muhtırasının ardından silahlı kuvvetlerin yönetime üçüncü müdahalesini yaşadı. İşte 12 Eylül darbesinin acı dolu tarihi…

39 sene önce 12 Eylül 1980 gününde yaşanan darbenin yıl dönümü. Türkiye’yi en çok yıpratan olayların ilk sıralarında yer alan darbelerden biri olan 12 Eylül darbesinde Türkiye Büyük Millet Meclisi lağvedildi. Anayasa uygulamadan kaldırıldı. Demokrasi,  halkın egemenliği demektir. Demokraside egemenliğin gerçek sahibi “birey” ve nihayetinde, bir devlet sınırları içerisinde yaşayan “halk ”tır.

Demokrasi, tüm üye veya vatandaşların, organizasyon veya devlet politikasını şekillendirmede eşit hakka sahip olduğu bir yönetim biçimidir. Ülkemiz darbelerle değil demokrasi ile yönetilmelidir. Hak, hukuk, adalet bizim vazgeçilmez yaşam felsefemizdir. Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının bize emanet ettiği ulusumuza her zaman sahip çıkacağız” ifadelerine yer verdi.

afdah.info

voir films