“DALTONLAR ÇETESİ A.B.D.,İNGİLTERE, FRANSA VE İSRAİL’İN” - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

“DALTONLAR ÇETESİ A.B.D.,İNGİLTERE, FRANSA VE İSRAİL’İN”

Bu haber 18 Nisan 2018 - 10:39 'de eklendi ve 107 kez görüntülendi.

  

Selim KAMACI, A.B.D.,İngiltere, Fransa ve İsrail’in Suriye’ye yönelik gerçekleştirdiği silahlı saldırıyı kınadı. Kamacı dün haber merkezimize yolladığı yazılı açıklamada, ‘Türkiye’nin buna rağmen Suriye’ye yapılan füze saldırılarını onaylaması ve alkışlaması anlaşılabilir değildir’ dedi.

Selim KAMACI, “Adalelerini, pazularını füzeleri vasıtası ile gösterip ESADI ve müttefiklerini korkutmaya yönelik  gösterisi SURİYE özelinde tamamen bir fiyasko ve hezimet ile sonuçlanarak bilakis Suriye’nin başarı hanesine kazılmıştır.

Ancak bu füze saldırısı SURİYE’nin haricinde A.B.D. İsrail ve müttefiklerinin ARABİSTAN ve diğer petrol zengini körfez Ülkeler üzerinden büyük kazançlar elde etmelerine vesile olmaya devam edeceği açıktır.

Zira A.B.D. bu Ülkelerden haracını almaya devam edecektir.

Değerli Dostlar:

Bu saldırı:Suriye halkının birbirine daha fazla yakınlaşması ve kenetlenmesine sebep olmuştur.

Busaldırı: SURİYE ve Beşar ESADI fevkalade daha güçlü,daha kararlı ve daha fazla istikrarlı kılmış bulunmaktadır..

Bu saldırı:Savaş naraları atıp duran başta Arabistan olmak üzere A.B.D.’nin hizmetkarları olan diğer körfez Ülkelerinin Suriye ve İran korkusundan  altlarına yapmalarına ve etrafı kokutmalarına vesile olacaktır.

Bu saldırı 14.04.2018 tarihi itibarı ile Suriye’nin Dünya da daha fazla saygın ve hesabı yapılması gereken bir ülke konumuna geldiği günün miladı olmuştur.

Değerli Dostlar:

Suriye’ye yapılan füze saldırısının A.B.D. için  bir diğer ve en fazla ehemmiyet içeren amacı Suriye’den ziyade TÜRKİYE’YE gözdağı vermek olduğu alanen ortadadır.Bu vesile ile bir taşla 3 kuş vurma hesapları çok önceden yapılmıştır.

Zira;bu saldırı gerçekleşmeden çok öncelerinde YUNANİSTAN ve İSRAİL’İN küstahlıklarını unutmayalım.Yunanistan Türkiye’ye karşı savaş açma seçeneğini elinde tutmakta olup kışkırtmalarına devam etmektedir.

Bu konu ile alakalı olarak İsrail de üstü kapalı olarak Yunanistana desteğini esirgemeyeceğinin sinyallerini vermektedir.

Bunun altında yatan sebep ise DOĞU ve GÜNEY AKDENİZ’DE trilyonlarca dolar değerinde doğal gaz ve petrol sahalarının olduğu gerçeğidir.A.B.D. ve müttefikleri bununla yetinmeyerek Akdeniz’in hepsine hakimiyet kurmak üzere planlar içinde olduğu aşikardır.

Bu sebepler ile Yunanistan ve İsraili Akdeniz de öncü istilacı olarak görevlendirmişlerdir.

A.B.D.’yi arkasına alan İsrail hukuk tanımadan  Lübnan’ın kara sularında dahi petrol aramalarını sürdürmektedir.

Türkiye Kuzey Kıbrıs’ın Güney sahalarında petrol ve doğalgaz aramaları yapan Yunanistanı tehdit ederek A.B.D.,Fransa,İngiltere ve İsraili kızdırmaktadır..

Türkiye A.B.D.’nin  keza çıkarlar için Kuzey Suriye’de kurmak istediği Akdenize uzanan  2.İsrail Devletinin Önünü kesmiştir.

Türkiye  AVRASYA’ya yönelerek A.B.D.’yi tedirgin etmektedir.

Türkiye A.B.D.’nin  kontrolünden çıkmakta olup hava savunma füzeleri ile ordusunu güçlendirmek sureti ile tehlike arz etmektedir.

Bu sebeplerle A.B.D. ve müttefik vampirlerinin kimyasal kullanıldı yalanları ile Akdeniz’e uçak gemilerini konuşlandırma fırsatını kendilerine yaratarak AKDENİZ’de petrol ve doğalgaz sahalarını kendi himaye ve kontrolleri altına almayı sağlamış bulunmaktadırlar.

A.B.D. Bu saldırı ile çıkarlarımız söz konusu olursa bahaneler üretip müttefikimizi dahi vururuz mesajlarını alenen Türkiye’ye vermiştir.

Türkiye bu ortamda Yunanistanı,İsraili eskisi gibi tehdit edemeyecek haklarını savunamayacak  duruma getirilmek istenmektedir.

Türkiye’nin buna rağmen Suriye’ye yapılan füze saldırılarını onaylaması ve alkışlaması anlaşılabilir değildir.

Türkiye 1974 Kıbrıs harekatında A.B.D.,Fransa ve İngiltere’nin hangi safta yer aldıklarını unutmamalıdır.

A.B.D. ‘nin kendi çıkarları uğruna Türkiye Afrin de kimyasal kullandı askerimi öldürdü bahanesi ile Türk Ordusuna bir saldırı düzenlenmesinin önü açıktır.

Nasıl olsa A.B.D.’nin uçak gemileri hemen yanı başımızda konuşlandırıldı” dedi.

Haber- Foto : Ümit Sağaltıcı