Dakika Bir, Gol Bir AÇILIŞ OLMADAN BU HALE GELDİYSE… « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

Dakika Bir, Gol Bir AÇILIŞ OLMADAN BU HALE GELDİYSE…

Bu haber 14 Haziran 2022 - 13:56 'de eklendi ve 587 kez görüntülendi.

İlçemizde çalışmaları aralıksız devam eden ve henüz açılışı bile yapılmayan Atatürk Sahil Parkı çer çöpe teslim oldu. Samandağ’ın turizm potansiyelini yükseltmeyi hedefleyen proje daha tamamlanmadan duyarsız vatandaşların attığı çöplere boğuldu. İlçede bir çok vatandaş karşılaştığı kirlilik üzerine duyarlılık çağrısı yaptı. 

“En Güzel Temizlik Kirletmemektir “

Çevreyi koruma noktasında daha duyarlı davranmalarını beklediğini belirten Samandağ Belediye Başkanı Avukat Refik Eryılmaz yaptığı açıklamada; “Havaların ısınması ile birlikte parklar ve mesire alanları vatandaşlarımızın akınına uğruyor.

Ancak ne yazık ki vatandaşlarımız tarafından parklar ve mesire alanlarında kullanılmış plastik atıklar ve çekirdek kabukları bırakılmaktadır.

Vatandaşlarımızdan, kendi evlerini temiz tuttukları gibi ilçemizi ve çevremizi temiz tutmalarını temenni ediyor,  çevreyi koruma noktasında daha duyarlı davranmalarını bekliyoruz. ” ifadelerine yer verdi.

Ortak kullanım alanlarının daima temiz tutulması ve bu konuda bütün vatandaşların duyarlı olması gerektiğini ifade eden Samandağ Belediye Meclis Üyesi Esen Dibek; “henüz açılışını bile yapmadığımız Atatürk sahil Parkı. Çöp bidonları boş, çöpler etrafa atılmış. Yapmayın rica ediyorum, yapmayın birbirinizi uyarın. Bunlar hepimizin ortak malları. Ailece güzel bir yerde güzel bir zaman geçirmek varken neden buraları uzun yıllar korumayalım, Samandağ’ımız hakketmiyor mu?” dedi.

Konu üzerine tepkisini dile getiren vatandaşlar ise; “Çevreye duyarlı olalım, ulu orta yerde değil çöpleri çöp kutusuna atalım. Böyle şeyleri böyle bir zamanda konuşmaktan hicap duyuyorum.

Çevreye karşı duyarlı olmak, etrafımızı kirletmemek ve çöpleri çöp kutularına atmak bir kültürdür.

İlçemizde bu kültürü kazanmamış, ısrarla çevreye zarar vermek için çabalayanlar var maalesef. Bu konuda çevreye zarar veren vatandaşlara çevre kirliliği cezası yaptırımı uygulanmalı.

Belediye temizlik personeli de biz gibi Allah’ın bir kulu. Evet, herkes kendi işini yapacak, sorumluluğunu yerine getirecek ancak temizlik görevlisi arkadaşlar iş yapacak diye biz çevreyi kirletirsek bu insanlığa sığmaz.

Lütfen size karşı yapılmasını istemediğiniz şeyi başkasına yapmayın. Şayet kendinizi düşünmüyorsanız o parkta oynayan çocukları düşünün. Saf ve temiz bir bilinçte olan çocuklara nasıl bir ortam ve nasıl bir düşünce bıraktığını düşünün. Çünkü çocuklarımız bizden ayrı büyümüyor. Senin çöpünü, çöp kutusuna değil de yere attığını gören çocukta çöpünü yere atacak. Gerçekten çocuklarınıza böyle bir gelecek mi bırakmak istiyorsunuz düşünün derim.” İfadelerine yer verdiler.

Haber- Foto: Aslı Sağaltıcı