logo

reklam

DAHA ETKİN BİR HİZMET İÇİN TOPLANDILAR…

  

 

Acil Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Komisyonu toplandı. İl Sağlık Müdürü Dr. Sebahattin Yılmaz başkanlığında toplanan komisyon il içerisinde bulunan hastanelerin işbirliği ve koordinasyonunun sağlanması ve daha hızlı bir hizmetin gerçekleşmesi için fikir alışverişinde bulundular. 

Toplantıya, Acil Sağlık Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Emin Güler, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Ali Pekmezci, Sağlık Müdürlüğü yöneticileri, Kamu ve özel hastane yöneticilerinin de katıldığı 2018 yılının ilk ASKOM (Acil Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Komisyonu ) toplantısı Davud-i Antaki Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

ASKOM Toplantıları, Acil sağlık hizmetleri yönetmeliğine istinaden il içinde yer alan Kamu hastaneleri, Özel hastaneler, 112 Acil sağlık hizmetleri ve Üniversite hastanesi arasında işbirliği ve koordinasyonun sağlanarak daha hızlı ve etkin Acil sağlık hizmetleri sunumunun sağlanması amacı ile her ay rutin olarak yapılmaktadır. Bu kapsamda, İl içinde yapılan Ambulans Sevkleri, Hastane Acillerine yapılan müracaatlar, Acil vaka müdahalelerinin istatistikleri ve Acil sağlık hizmetleri ile ilgili öneri ve şikâyetler incelendi, plan ve programlar hazırlanarak, tüm katılımcıların görüşleri alınarak toplantı sona erdi.

Haber Merkezi

Share
238 Kez Görüntülendi.
                                                                                                                                                    
#

SENDE YORUM YAZ

1+7 = ?