DAĞ: İNSANIMIZA DAHA FAYDALI OLMAK HEDEFİNDEYİZ - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

DAĞ: İNSANIMIZA DAHA FAYDALI OLMAK HEDEFİNDEYİZ

Bu haber 23 Ekim 2019 - 8:37 'de eklendi ve 463 kez görüntülendi.

Hatay’da, zeytin hasadı yüksek rekolte umuduyla başladı…

Başta “halhalı”, “savrani” ile “sarı haşebi” gibi kendine has çeşitleriyle zeytin yetiştiriciliğinde önemli bir yere sahip olan Hatay’da, bu yıl beklenen yüksek rekolte ve kalite üreticiyi sevindirdi. Üreticiye bereketlib ri dönem dileyen Aydın Dağ Zeytinyağı Fabrikası işletme sahibi Aydın DAĞ, sektörde yeni bir anlayış ve solukla hizmet vermeye çalışıyoruz. Diyerek çalışmaları hakkında bilgi verdi.

DAĞ: Endişe duymadan geleceğiniz adresiz, bizi denemeden karar vermeyin!

2017 yılında faaliyete Samandağ ilçesi Yeşilköy mevkiinde 14000 m2’lik toplam alan içerisinde 1500 m2’lik kapalı alanda sektörde yeni bir anlayış ve solukla hizmet vermeye başlayan Aydın Dağ Zeytinyağı Fabrikası ile ilgili bilgi veren İşletme Sahibi DAĞ, “firmamız bir aile firmasıdır. Başlangıç olarak her ne kadar sadece zeytin meyvesinin sıkımı gibi bir faaliyetle başlasak da;2018 yılı sezonunda paketleme ve yurtdışı ihracatı yapmakla birlikte, ülkemize ve bunun sonucunda insanımıza daha faydalı olmak gibi ana hedeflerimiz vardır.

Günlük zeytin tohumu işleme kapasitemiz 195 ton olup, bunun neticesinde 38 ton zeytinyağı üretim kapasitemiz vardır. Kullandığımız makine ve ekipmanlar son sistem teknolojik ürün olup,çift fazlı ve çevre dostudur.

Hedefimiz

Ana hedefimiz kaliteli zeytin meyvesinin tesisimize giriş yaptıktan sonra plastik kasalara alınıp en geç 24 saat içerisinde sıkımı gerçekleştirmekteyiz. Yöresel zeytin meyvesinin(HALHALI) erken hasadı yaptırılmakta ve soğuk sıkımı yapılmaktadır.Bu da bizim özellikle olabilecek en kaliteli ve faydalı zeytin yağına hijyen ortamında ulaşmamızı sağlamaktadır.Bu da bizim marka yüzümüz olmaktadır.Bölgenin yöresel zeytini olan HALHALI zeytin ağacı bütün dünyada tanınmakta ve zeytinin atası olarak bilinmektedir.Bölgenin ağaçları DOĞU AKDENİZ sahil bölgesinden başlar ve antik dağ olarak bilinen seleucia pieria’yı da kapsayacak şekilde devam eder.Bölgede denizden gelen iyotlu rüzgarlarla verimli topraklara ekilen ağaçların önemli bir kısmı yaşlı,bir bölümü de genç sayılabilir.

Zeytin örneklerinde su içeriği ve yağ verimi olgunluk zamanına paralel olarak artmış,çeşit ve lokasyona göre de önemli farklılıklar göstermiştir.Tüm örneklerde yağ içeriği olgunlaşmayla birlikte artmıştır.En yüksek yağ verimi,HALHALI çeşidinde belirlenmiştir.HALHALI çeşidi ise tanesi küçük ve yağ içeriği fazla olduğundan yağlık olarak değerlendirilmeye daha uygundur.Hasadı ise diğer bölgedeki zeytinlere göre daha erkendir.

Amacımız; katkısız, saf ve doğal zeytinyağının sağlıklı üretimi ile sizlerle paylaşılmasıdır.

Dünyada gelişen zeytin ve mamullerinin sektöründe yer almanın mutluluğu içerisindeyiz” dedi.

Haber – Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN