ÜST REKLAM

logo

reklam
09 Kasım 2016

DABAN, SATRANÇ FEDERASYONUNDA

Hatay’dan ilk kez bir yönetici satranç federasyonunda girdi…

satranc-2

Yaptığı başarılı çalışmalarla Hatay’da satrancı üst seviyelere getiren, Hatay’ın her köşesine satrancı götüren ve sevdiren, lisanslı sporcu sayısı bakımından Hatay’ı hep Türkiye’de birinci sırada taşıyan Satranç İl Temsilcisi Sultan DABAN, Satranç Federasyonun geçtiğimiz günlerde yaptığı olağan genel kurulda 15 kişilik yönetim kuruluna girme başarısını gösterdi.

Daban konu ile ilgili yaptığı açıklama da ; Sekiz yıldır İl Temsilciliği görevini yürütüyorum. Ekip olarak bu süre zarfında bir çok başarılı işlere imza attık. Yılmadan usanmadan ekibimle birlikte Satrancı Hatay’da bir numara yapmaya çalıştık. 1991 yılında kurulan Satranç Federasyonuna Hatay’dan İlk kez bir yönetici girmiş oldu. Bu bizim daha çok çalışmamızı, daha başarılı olmamız yolunda atılan ilk adım olacak. Bundan böyle daha çok çalışarak Satrancı sadece Hatay’da değil Türkiye’de daha yükseklere nasıl taşırızın mücadelesini yapacağız dedi.

Yönetim kuruluna girmesinde kendisine yardımcı olan başta Hatay Büyük Şehir Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü SAVAŞ’a, Hatay Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil ŞENSÖZ’e, HBB Başkan Vekili Serdar GÜVEN’e, HBB Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Kadir KOYUNCU’ya, tüm satranç kulüp yöneticilerine, basına, hakemlerimize ve tüm satranç ailesine teşekkür ediyorum dedi.

Share
767 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+2 = ?