logo

reklam

CUMHURİYET’İN 95. YILDÖNÜMÜNE ÖZEL TUR

Samandağ Boran Bisiklet Spor Kulübü Derneği Başkanı Özlem Fırıncıoğulları Berrak, 29 Ekim Pazartesi günü saat 15.00’te Cumhuriyet’in ilanının 95. yıldönümü dolayısı ile bir bisiklet turu düzenledi.

Gerçekleştirilen bisiklet turunun ardından gazetemiz haber merkezine açıklamada bulunan Kulübü Başkanı Berrak bisiklet turuna destek verenlere ve katılım gösterenlere teşekkür etti.

Başkan Berrak açıklamasında; “Cumhuriyet Bayramı, Türkiye Büyük Milet Meclisinin 29 ekim1923’te Cumhuriyet yönrtimi ilan etmesi anısına, her yıl 29 Ekim günü Tütkiye ve Kuzey Kıbrıs’ta kutlanan mili bir bayramdır.

Turkiye Cumhuriyet inin kurucusu M.K. Atatürk, Cumhuriyet’in 10. yılı kutlamalarının yapıldığı 29 ekim 1933 tarihinde verdiği 10.yılı nutkunda bu günü en büyük bayram olarak nitelendirmiştir.

Cumhuriyet’in 95. kuruluş yıl döneminde Gazi M.K. Atatürk başta olmak üzere silah arkadaşlarını  ve aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyoruz.

Bu etkinlikte katkılarından dolayı Samandağ Kaymakamlığı,Samandağ Belediyesi, Samandağ Emniyet Müdürlüğü, Yunus Ekipleri Büyük Şehir Belediyesi  Yazı İşleri ve Kararlar Dairesi Başkanı Ahmet Dolgun’a, Samandağ Amerikan Kültür Yabancı Dil Kurslarına ,Mercek Gelinlik’e, Antakya Sauna Form’a ve tüm katılımcılara çok teşekkür eder, herkese sağlıklı bir yaşam dileriz.” ifadelerine yer verdiler.” dedi.

Haber- Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı

 

 

Share
115 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+7 = ?