ÜST REKLAM

logo

reklam

CUMHURİYET’İN 95. YIL DÖNÜMÜNE ÖZEL KUTLAMA

Her sene büyük bir coşkuyla kutladığımız Ulu Önder Atatürk’ün bize en büyük armağanı olan Cumhuriyet’in 95. yıl dönümü dolayısı ile 28 Ekim 2018 Pazar günü saat 13.00’de Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı tarafından Hükümet Konağı Bahçesinde Atatürk Anıtına Çelenk sunma töreni gerçekleştirileceği belirtildi.

Çelenk sunma töreninde sunuculuk görevini Jan Suphi Beyluni Anadolu Lisesi Öğretmeni Banu Duman gerçekleştirecek.

Tören alkışında Ulu Önder Atatürk ve Şehitlerimiz İçin Bir Dakikalık Saygı Duruşu, Daha sonra Samandağ Atatürk Anadolu Lisesi Müzik Öğretmeni Semire Süner Yönetiminde İstiklal Marşı Okunacak ve Şanlı Bayrağımız Göndere çekilmesinin hemen ardından Kaymakamlık Makamı Çelengi İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından Görevlendirilecek 1 Polis Memuru ve Jandarma Komutanlığından Görevli Bir Askeri Personel Tarafından çelenk sunma töreninin gerçekleşeceği ifade edildi.

Çelenk Sunma töreninin ardından kutlama töreninin 29 Eki 2018 Pazartesi günü saat 9.30’da Kapalı Spor Salonunda gerçekleşeceği belirtildi.

Kutlama programında sunuculuğu Karaçay Hürriyet Ortaokulu Müdürü Selahattin Fansa ve Samandağ Atatürk Anadolu Lisesi Edebiyat Öğretmeni Cansu Güneş’in yapacağı belirtildi.

Alanındaki Tören Komutanlığını Ulubatlı Hasan Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni Süleyman Çan’ın vereceği komut ile  bir dakikalık Saygı Duruşu ve Daha Sonra Bayrama Katılanlar Samandağ Atatürk Anadolu Lisesi Müzik Öğretmeni Önder Kırbıyık  Yönetiminde İstiklal Marşını Okuyacaklardır.

Saygı Duruşu ve İstiklala Marşı’nın okunmasının ardından halk oyunları ve öğrencilerin gösterilerinin sergilenmesi yer alacağı ifade edildi.

Haber – Foto: Hasan Dadük

 

Share
248 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+7 = ?