"CUMHURİYETİMİZİ HEP BİRLİKTE TAÇLANDIRACAĞIZ" - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

“CUMHURİYETİMİZİ HEP BİRLİKTE TAÇLANDIRACAĞIZ”

Bu haber 27 Ekim 2017 - 9:24 'de eklendi ve 66 kez görüntülendi.

CHP Hatay Milletvekili Birol Ertem, ‘Bölünmez bütünlüğümüze, Demokrasimize, Cumhuriyetimize ve Atatürk’ün devrimlerine sahip çıkarak; çağdaş, laik ve demokratik Türk Cumhuriyetini sonsuza dek yaşatacağız’ dedi.

Cumhuriyet Bayramını kutlayan mesajını kamu oyuyla paylaşan Vekil Ertem, “büyük bir mücadelenin ardından kazanılan ve milletimize armağan edilen Cumhuriyetin ilan edilişinin 94. yıldönümünü büyük bir gurur ve coşku içerisinde kutluyoruz.

Milletimiz, Cumhuriyetin şanlı tarihini bilerek onu koruyup aydınlık geleceğine sımsıkı sarılacaktır. Atatürk’ün önderliğinde büyük Türk Milletinin kanı, canı ve emekleriyle kurulan Cumhuriyetin tüm değerleriyle sonsuza dek yaşatılması herkesin üzerine düşen ortak sorumluktur.

Milletçe duygu birliğimizin büyük bir heyecanla tezahür ettiği bugün, her zamankinden daha güçlü bir şekilde kenetlenme, milli birlik ve beraberliğimizi gösterme günüdür. Aynı coğrafyanın bin yıllık desendeki farklı motifleri olarak farklılıklarımızı ayrılık ve aykırılık olarak değil, kültürel zenginlik ve milli servet olarak görmeli, bizi birbirimize kenetleyen birlik ve beraberliğimizi güçlendiren bir fırsat olarak değerlendirmeliyiz.

İnanıyoruz ki; Ülkemiz çağdaşlaşma hedefleri doğrultusunda, insanımız bilimde, sanayide, eğitimde ve diğer bütün alanlarda büyük bir mesafe kat edecek, elde edilen bu başarılarla Cumhuriyetimizi hep birlikte taçlandıracağız.

Bölünmez bütünlüğümüze, Demokrasimize, Cumhuriyetimize ve Atatürk’ün devrimlerine sahip çıkarak; çağdaş, laik ve demokratik Türk Cumhuriyetini sonsuza dek yaşatacağız. Bu uğurda mücadele etmek gelecek nesillere karşı sorumluluğumuz ve milletimize karşı borcumuzdur.

Bu duygularla; tüm vatandaşlarımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyor, eşsiz bir mücadeleyi zaferle taçlandıran başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve gönül borcuyla anıyorum” ifadelerinde bulundu.

 

Haber Merkezi

afdah.info

voir films