ÜST REKLAM

logo

reklam
06 Haziran 2017

CUMHURİYET MAHALLESİNDE ESKİ HATLARA VEDA

 

  

HATSU, kent genelinde yetersiz gelen ve eski olan atıksu hatlarının yenilendiğini açıkladı. Mahalle Muhtarı aynı zamanda Muhtarlar Derneği Başkanı Mahir Cebburoğlu, HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a mahalle halkı adına teşekkür etti.  

Kanalizasyon hatlarının yanı sıra deforme olan yağmursuyu ve içmesuyu altyapı hatlarının da yenilendiğine dikkat çeken Genel Müdürlük, Kanalizasyon Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından  Samandağ ilçesine bağlı  Cumhuriyet Mahallesi’ne 200’lük büz beton borularla 150 metre kanalizasyon hattının döşendiğini açıkladı.

Daha büyük ebatlarda döşenen kanal boruları sayesinde vatandaşların patlayarak kötü kokulara sebebiyet veren atıksu hattından kurtarıldığının altını çizen HATSU, yeşil dokunun korunması ve sağlıklı çevrenin sağlanması adına hayata geçirilen proje çalışma sayesinde mahalle sakinlerinin rahat bir nefes aldığını kaydetti.

HATSU, ortaya çıkan içmesuyu, kanalizasyon vs. altyapı gibi problemlere hızlı müdahalelerin gerçekleştirilmesi için ALO 185 HATSU İhbar Hattı’na iletilmesi konusunda çağrıda bulundu.

Yapılan çalışmalardan dolayı mahalle sakinleri adına Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr.  Lütfü Savaş’a teşekkür eden  Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Mahir Cebburoğlu, yapılan çalışmaları takdirle karşıladıklarını ifade ederek, verdikleri dilekçeye ivedi şekilde karşılık verildiğini ve eski kanal hatlarının yenilendiğini belirtti.

Yaklaşık 5 ay önce mahalledeki eski içmesuyu şebekesini yenilediklerini ve mahalle sakinleri olarak memnuniyet duyduklarını ifade ederek, yapılan hizmetlerden dolayı HATSU Genel Müdürü Mehmet Çaparali’ye ve HATSU ekiplerine de teşekkür ediyoruz.

Haber-Foto:Ümit Sağaltıcı

 

Share
570 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+5 = ?