ÜST REKLAM

logo

reklam

CUMHURİYET GAZETESİ’NE, BASKINI PROTESTO ETTİ

refik-e

Cumhuriyet Halk Partisi 24. Dönem Hatay Millletvekili Refik Eryılmaz, ilçemiz halkını basına sahip çıkmaya davet etti. Basın yayın kuruluşlarına baskı, sansür ve kuşatmanın devam ettiğini dile getiren konuşmasında Eryılmaz, herkesi Cumhuriyet Gazetesi okuyarak, Cumhuriyet Gazetesi’de destek olmaya davet etti.

  1. Dönem Hatay Millletvekili Eryılmaz, konuşmasında, “Basın yayın kuruluşlarına baskı, sansür ve kuşatma devam ediyor. Bugün sabah basın kurumunun en köklü ve en eski yayın organlarından biri olan Cumhuriyet gazetesine operasyon yapıldı ve genel yayın yönetmeni dahil 16 çalışanı hakkında gözaltı kararı alındı.

Türkiye maalesef hızla bir diktatörlüğe doğru sürükleniyor. Meclis ve yargı devre dışı,keyfi uygulamalar,tutuklamalar,görevden uzaklaştırılmalar pervasızca devam ediyor.Bütün bu olup bitenler karşısında ise muhalefet etkisiz,yetkisiz ve çaresiz.Türkiye 1980 darbe döneminde dahi bu kadar hukuk dışı uygulamalara tanık olmamıştır.Fetö’yu yaratanlar Fetö ile mücadele adı altında Muhalif olan herkesin üstüne kabus gibi çöküyor.Devre dışı kalan Mecliste gurubu bulunan muhalefet partileri bakalım bu hukuksuzluklara ve baskılara daha ne kadar tahammül edecek.Cumhuriyet gazetesine yapılan baskını ve gözaltıları protesto ediyor Yaşasın basın özgürlüğü diyorum.Herkesi destek amacı ile Cumhuriyet gazetesi okumaya davet ediyorum” dedi.

Share
1496 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+4 = ?