ÜST REKLAM

logo

reklam

CUMHURİYET EĞİTİM SİSTEMİ OLMADAN CUMHURİYET OLUR MU?

Vatan Partisi Samandağ İlçe saymanı Mehmet Düzel, Cumhuriyet kanunları ve Cumhuriyet eğitim sistemi olmadan Cumhuriyet olur mu? sorusunu sorarak gazetemiz haber merkezine bir açıklamada bulundu.

Cumhuriyet, vatan için canından olmayı göze alanların, kadınıyla erkeğiyle, tüm 1yüreklerin ve bağımsızlık yolunda kenetlenmiş ellerin mücadele tarihidir. Cumhuriyet bu topraklarda yaşayan insanların hür yaşamasını sağlayan bir değerdir. Ancak maalesef buna çomak sokmaya çalışanlarda vardır. ABD emperyalizmi ve siyonist İsrail TC coğrafyasında yaşayan insanları ılımlı islamla yönetebilmek için Türkiye’de yarattığı iktidar ve muhalefetiyle Kemalizmi ve Cumhuriyeti, değerlerini ve kanunlarını yok etmeye çalışmıştır.

AKP hükümetin ülkeyi getirdiğin bu noktada cumhuriyet kanunlarını uygulamak bir tercih değildir ülkenin özgürlüğü ve hürlüğü için zorunluluktur. Acilen cumhuriyet ekonomi sistemi uygulanmalıdır.  Türk milletinin alın terini ABD değil Türk milleti denetlemelidir.

Atatürk’ün kurduğu cumhuriyetimize dört elle sarılıp değerlerini daha da yüceltmek hepimizin ortak görevidir. Tarihimizin dönüm noktası Cumhuriyetimizi; birlik, beraberlik ve kardeşlik içerisinde geçmişte olduğu gibi bugün de yarında yaşatacağımıza; Atatürk’ün yarım kalmış devrimini ve Atatürk’ün Türkiye’sini kuracağımıza Vatan Partisi olarak söz veriyoruz.  Ülkemizin ve milletimizin kurtuluşu için canlarını vermekten çekinmeyen başta Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizin aziz hatıraları önünde sonsuz minnet ve saygı ile eğiliyorum. Büyük onur ve gururla 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızın 95. yıldönümünü en içten dileklerimle kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” ifadelerine yer verdi.

Haber-foto:Ali Doğru

 

Share
137 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+6 = ?