logo

reklam

“CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN”

Hatay Barosu Başkanı Av. Ekrem Dönmez 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısı ile bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

Başkan Dönmez gerçekleştirdiği basın açıklamasında; “Cumhuriyet’imizin kuruluşunun 95. yılını idrak ediyoruz. 95 yıl önce çağdaş ve laik bir ülkenin temelleri atılırken yapılan devrimler; bugün Cumhuriyet’in sağladığı değerlerin ve kazanımlarının önemini daha da anlamlı kılıyor.

Korku ve tehdide dayalı idarelerin yerini alan Cumhuriyet fazilettir. Cumhuriyeti ve demokrasileri yaşatan da siyasi fazilettir. Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunda esas alınan ilkeler, çağdaş bir yaşam biçiminin de çerçevesidir.

Ülkemiz ve Cumhuriyetimiz içeriden ve dışarıdan büyük tehdit altındadır. Her zamankinden daha fazla milli birlik ve beraberliğe, sağduyuya sahip olmamız gereken günleri yaşamaktayız.

Cumhuriyetimiz için ortak değerlerimiz etrafında her zamankinden daha güçlü bir şekilde kenetlenme milli birlik ve beraberliğimizi gösterme günüdür. Bugün, bizi millet yapan yüksek değerlerimizin daha gür sesle yüceltileceği, geçmişte olduğu gibi tek yürek olarak haykırılacağı, el ele, gönül gönüle geleceğe daha bir güvenle bakılacağı gündür.

Bunun bilinciyle, tam bağımsız ve çağdaş bir devlet armağan eden Cumhuriyetimizin kurucusu, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silâh arkadaşlarını saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz.

Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.” ifadelerine yer verdi.

Haber- Foto: Hasan Dadük

 

 

 

 

 

Share
52 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+6 = ?