ÜST REKLAM

logo

reklam

CUMHURIYET BAYRAMI COŞKUSU

Kültür Temel Lisesi’nde

Antakya Kültür Temel Lisesi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 95. yıldönümü dolayısı ile coşkulu bir tören düzenledi.

Kurucular, öğretmen ve öğrencilerin katılımı ile Kültür Temel Lisesi bahçesinde gerçekleşen tören Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimizin anısına bir dakikalık saygı duruşu ve Müzik Öğretmeni Serkan Kaplama yönetiminde okunan İstiklal Marşı ile başladı.

Kültür Temel Lisesi Antakya şube müdürü Kadir Urfalı yaptığı Cumhuriyet’in 95 yılına özel yaptığı konuşmasında:” Ulus olarak büyük bir zafere ulaştırdığımız Kurtuluş Savaşı’mızı yeni, güçlü bir devletle ve Cumhuriyet yönetimi ile taçlandırışımızın üzerinden 95 yıl geçmiş bulunmaktadır. Bu sebeple bu çok önemli ve anlamlı günde herkesi büyük bir içtenlikle kutluyorum. Bağımsız ve müstakil yaşama arzusuyla elde edilen bu büyük zaferi sürekli hale getirmek isteyen ve hedefi en baştan tam bağımsızlık ve de muasır medeniyetler seviyesini aşma olarak belirleyen Mustafa Kemal Atatürk, bu hedeflere ancak ve ancak cumhuriyet ve demokrasi ile varılabileceğini görmüştür. Cumhuriyetimizi, tıpkı kuruluşundaki temel mantıkta olduğu gibi, tam bağımsız, güçlü ve demokrasi içinde yaşayan bir dünya devleti olarak sürekli kılmak için bugün hepimize büyük görevler ve sorumluluklar düşmektedir.

Bu nedenle de, büyük bir imparatorluktan Cumhuriyet’e doğru giden yolu çok iyi bilmek, anlamak, kavramak ve her zaman hatırlarımızda her daim canlı tutmak zorundayız. Çünkü bu süreç yüce devletimizin bekası ve ulusumsun geleceği, huzur ve refahı açısından çok önemli bir kılavuzdur. Mustafa Kemal Atatürk’ün rehberliğinde ve önderliğinde büyük Türk Milleti’nin kanı, canı ve büyük emekleriyle kurulan Türkiye Cumhuriyeti, tüm varlık ve değerleriyle sonsuza değin yaşatılması çocuktan kadına, yaşlıdan gence herkesin vazgeçilmez ortak sorumluluğu olmalıdır.

Türkiye Cumhuriyeti devletinin milletler arası bağı güçlü, dışa dönük, ekonomik gelişmesini ve kalkınmasını tam anlamıyla gerçekleştirmiş, büyük ve lider bir ülke olarak istenilen hedeflere koşması ve ulaşması hepimizin kuşkusuz ki en büyük hedefidir. İnanıyorum ki bu duygular var oldukça Cumhuriyetimizin 100. yılında, dünyanın en güçlü ve lider ülkeleri arasında Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin de yer alması beklenen bir gelişme ve ulaşılmış bir hedef olacaktır. Bunun için hepimiz var güzümüzle çalışmalıyız.

Değerli öğrenciler, ülkemiz, Büyük Atatürk’ün ve silah arkadaşlarının kuruluşta ortaya koydukları temel amaçlara ve hedeflere kuşkusuz ki ulaşacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle, bu büyük günün 95. yıldönümünde, bütün halkımızın, bütün öğretmen arkadaşlarımın ve geleceğimizin teminatı olan siz değerli  öğrencilerimizin bu büyük bayramını kutluyor, vatanı uğruna seve seve canını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyorum.” dedi.

Kültür Temel Lisesi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama töreni 11/D sınıfı öğrencisi Helen Nur,9/A sınıfı öğrencisi Tamer Kanadlı,10.sınıf öğrencileri Sıla Limon ve Selinay Durak  ile 10/A sınıfı öğrencisi Taha Öner’in okudukları Cumhuriyet şiirleri ve yazılarının okunması ile son buldu.

Haber- Foto: Ali Doğru

 

 

 

Share
128 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+1 = ?