logo

reklam
08 Haziran 2018

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN HATAY’DA KONUŞTU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Hatay’da halka seslendi. Erdoğan ”Hatay bize Gazi Mustafa Kemal’in emanetidir. Mustafa Kemal de ‘Hatay bizim namusumuzdur’ demişti. Şu anda biz de ‘Hatay bizim namusumuzdur. Hatay’ı muhakkak ayağa kaldıracağız’ diyoruz” dedi

Erdoğan ”Hatay bize Gazi Mustafa Kemal’in emanetidir. Mustafa Kemal de ‘Hatay bizim namusumuzdur’ demişti. Şu anda biz de ‘Hatay bizim namusumuzdur. Hatay’ı muhakkak ayağa kaldıracağız’ diyoruz” dedi.

“Güçlü Türkiye için, Avrupa’da ve dünyanın diğer bölgelerinde yaşayan tüm vatandaşlarımızı oylarını kullanmaya davet ediyorum.” diyen Erdoğan, Hatay’a da Millet Bahçesi sözü verdi. Erdoğan ”Hatay’a 25 bin seyircili bir stadyum kazandırıyoruz. Satdyumun inşaatını bu yıl sonuna kadar bitirmeyi hedefliyoruz. Ülkemizin farklı şehirlerine yaptığımız gibi millet bahçelerinden birini de Hatay’a kazandırıyoruz. Eski stadyumu millet bahçesi yapıyoruz.” dedi. Millet Kıraathanleri kuracağız diyen Erdoğan vatandaşın buralarda ücretsiz çayını kahvesini içeceğini, kekini alıp oturacağını söyledi.

Erdoğan ”Bay Muharrem Çalmayacaksın ha, İnce İnce götürmeyeceksin. Yeni adım millet kıraathaneleri kuracağız. Bey İnce yanlış anlayabilir, iskambil oyunlarının oynandığı yer olarak olmayacak. Burası kitaplarla dayalı bir yer; pastalar, kekler olacak. Gençlerimiz gelecek, alacak çayını kekini ücretsiz… Buralar hayata ruh katacak. Gençler oralar sizin en uğrak yeriniz olacak. 24 saat açık olacak.” dedi.

Hatay’a önceki ziyaretlerine değinen Erdoğan ”Başbakanlığımda da geldim, cumhurbaşkanlığımda da geldim. 4 kez Hatay’a geldim. Zeytin Dalı Operasyonu nedeniyle de 2 kez geldim. Afrin’i terörden temzilerken ben Hatay’ı yalnız bırakamazdım” dedi.

Haber-Foto: Ümit Sağaltıcı

Share
211 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+5 = ?