ÇÖZÜM ÖNERİSİ - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

ÇÖZÜM ÖNERİSİ

Bu haber 30 Eylül 2019 - 9:38 'de eklendi ve 159 kez görüntülendi.

BASINA VE KAMUOYUNA

Hatay İli Samandağ İlçesi Çiğdede, Deniz, Kurtderesi, Mağaracık mahallelerinde

Samandağ Belediyesinin Hukuksuz yıkım tehdidi altında olan mağdurlar olarak Hukuki çözüm öneriyorum

ÇÖZÜM NEDİR?

Hukuk Güzeldir. Güzel projelerin nasıl uygulanacağını da hukuk göstermiştir. Güzel Projeler HUKUKA uygun yapılırsa güzeldir. Hukuku çiğnemeden yapılacak projeleri biz desteklerim. Hukuk uygulanırsa bu projeyi herkesten çok destekleriz. En önde de biz oluruz.

Samandağ Belediyesinin, Samandağ Kaymakamlığının,

Hatay Valiliğimizin ve HBB’nin Güzel Projeleri olabilir. Nasıl uygulanır?

NASIL?

Hukuk içinde her şeyin çözümü vardır. İmar Barışı Kanunu Madde 9-(1) Yapı kayıt belgelerinin geçerlilik süresi şöyledir.

“Yapı Kayıt belgesi, yapının yeniden yapılmasına( yapının ömrünü tamamlamasına) veya Kentsel dönüşüm uygulamasına kadar geçerlidir.

Hukukun, Kanunun gösterdiği çözüm Kentsel Dönüşümdür. Hak Sahibi olan vatandaşı mağdur etmeden yapılacak güzel projenin adresi Kentsel Dönüşümdür. Hak Sahibi vatandaşın haklarına katlanmadan proje yapılmaz.

YENİ PROJEDE MAĞDURLARIN YERİ NEREDE?

Kentsel dönüşümün yasal prosedürünü işletelim. Ev ve işyerleri yıkılan vatandaşın yeni projede yerleri nerede olacak? Yazılı, yasal, Hukuki olarak ortaya konur. Proje ayrıntıları ile ortaya konur.

Yapı Kayıt (AF) belgesi ile kanuni hak sahibi olan bütün yapı sahipleri ile tek tek yasal anlaşma yapılır.

Yazılı yasal, imzalı anlaşma yapılır. Hak sahibi olanların Şimdiki yapıları nedir, kaç Metre karedir,

Yeni yapılacak projede, Hak sahibi vatandaşın yasal hakkı ne kadar ve nerede, evi ve işyerleri yıkılan

Vatandaşın yeni ev ve iş yerleri yapılana kadar nerde kalacak, nerde çalışacak, ekmeğini nasıl kazanacak vb bütün sorunlar çözüme kavuşur. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Hazine, Hak sahibi vatandaş,

Samandağ belediyesi, HBB ve bütün paydaşların resmi onayı ve taahhüdü ile güzel projeler uygulanır.

 Bunlar zor işler değil. Paydaşlar anlaştıktan sonra çok hızlı yürür.

Ülkemizde bu tür Kentsel dönüşüm projeleri çok yapılmıştır. Uygulaması, emsali, örnekleri vardır.

Biz Evleri ve işyerleri yıkım tehdidi altında olan Türkiye Cumhuriyetinin eşit vatandaşları olarak İmar barışı Kanununun bütün Türkiye vatandaşlarına olduğu gibi bize de eşitçe sağladığı haklarımızın yok sayılmasını kabul etmiyoruz. Hukuku, kanunu emrettiği çözümü talep ediyoruz. Hukuku kim ihlal ederse bütün yasal haklarımızı kullanarak şikayet etme hakkımız olduğunu ifade ediyoruz. Hak sahibi vatandaş ile yasal, yazılı hukuki anlaşma ile yapılacak kentsel dönüşüm dışında hukuksuz yıkım suçtur.

Yetkisi ve mevkisi ne olursa olsun ortak olmayın savunmayın.

YAPILAN YIKIMLAR SUÇTUR

On yıllar öncesinden içinde ikamet ettiğimiz evlerimiz ve geçimimizi sağladığımız iş yerlerimiz ve ibadethanemiz için “İmar Barışı  (Affı) kanunundan” yararlandık ve

Yapı Kayıt belgemizi aldık. İmar Barışı Kanunu Madde 6-(3) gereği alınmış olan yıkım kararı DÜŞER.

İmar barışı kanunu yapı kayıt belgesi nin DENETİMİ (  madde 10-(1)  göre Yapı kayıt belgelerimizin Geçerli olup olmadığının denetimi ve kararı Çevre ve Şehirçilik Bakanlığına aittir.

Yapı af belgelerimizin geçerli olup olmadığının kararını Valilik, Kaymakamlık, Samandağ Belediyesi ve Hatay Büyük Şehir Belediyesi HBB veremez.

Bütün Türkiye’de nasıl uygulama varsa Samandağ’ında da öyle olacaktır. Bodrumda, Antalya’da vb yerlerde nasılsa öyle olacak. Bakanlık Hatay için Bilirkişilerden oluşan yeterli sayıda Yetkili Heyetler görevlendirecektir. Yapı Kayıt belgelerini denetleyecek ve geçerli olup olmadıklarına karar verecek. Kişi görüşü değil Bakanlık Heyet kararı ile karar verilir.

Heyetler Herhangi bir “Yapı Kayıt Belgesini” İptal ederse bunu yasal prösedürü işleyerek sorumlu yetkililere bildirir. Ve gerekiyorsa işte o zaman yıkım işlemi yasal prosedüre uygun yapılır.

Başta Hatay valiliğimizin, Samandağ Kaymakamlığının, Hatay ve Samandağ Emniyet Müdürlüğünün hukuksuz yıkımı durdurmalarını, Hukuksuz yıkıma ortak olmamalarını ve hukuksuz yıkım nedeni ile halk ile karşı karşıya gelmemelerini umuyoruz.