ÇÖZÜM NİYETİ SEVİNDİRDİ; ANCAK YÖNTEM DEĞİL! « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

ÇÖZÜM NİYETİ SEVİNDİRDİ; ANCAK YÖNTEM DEĞİL!

Bu haber 10 Ocak 2022 - 21:14 'de eklendi ve 758 kez görüntülendi.

Son zamanlarda ülke genelini meşgul eden sokak köpeklerinin saldırıları, ilçemizde de özellikle ısırılma vakalarıyla gündemimiz oldu. İlçede çözüm talebi seslerin yükselmesine neden olurken Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin köpekleri sokaklardan toplama girişimi olumsuz tepki gördü. İnsanları iki ara bir derede bırakan süreç ile ilgili iyileştirici çözüm talebi ise ortak temenni.

İnsanların ikilem içinde kaldığı sokak köpekleri konusu üzerine konuşan vatandaşlar, ‘kimsenin canı yansın istemiyoruz. Ne insanların ne de hayvanların. Akil yollarla bu konu çözüme kavuşturulsun. Sokak hayvanlarının da bir can olduğu unutuluyor maalesef. Sokak hayvanlarının vatandaşlarımıza saldırmaları kabul edilir bir durum değildir. Ancak köpeklerin sokaklardan akıbetlerinin ne olacağını bilmeden toplatılması hoşumuza gitmiyor. İlçeyi betonarme yapıya çevirerek onlara yaşam alanı bırakmayan bizleriz.

Samandağ’a şuan tepeden bakan bir insan sadece bina görüyor. Sokak hayvanları nerede yaşayacak. Ayrıca şuan kış mevsimindeyiz. Yiyecek bulmaları da çok güç. Kendimize bir soralım bir kap yemek – bir kap su veriyor muyuz? Sokak köpeklerinin toplatılması çözüm mü? Onları nereye hangi koşullarda yaşamaya mahkum ediyorsunuz? Ya da yaşayacaklar mı? İlçede sürü halinde gezen köpeklerden sadece iki tanesini alıp diğerlerinin bırakılmasını da bir anlam veremedik. Maksat çözüm üretmek ise barınakları sıcak yuvalara çevirin” dediler.

Haber- Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı