COVİD’İ KURU TEMİZLEME İLE ALT EDİN - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

COVİD’İ KURU TEMİZLEME İLE ALT EDİN

Bu haber 28 Ekim 2020 - 15:41 'de eklendi ve 582 kez görüntülendi.

Türkiye genelinde etkisini arttırarak sürdüren Covid 19 süreci ilçemizde de etkisini sürdürürken günümüzün en önemli gündem konularından biri temizlik oldu. Konu ile ilgili temizlik konuları çeşitlenirken Kuru Temizleme, virüsleri öldüren “güçlü temizleyici” olarak önümüze çıkıyor. Bu işin bilinci ile ilçemizde hizmet veren GREEN TEKNO DRY Kuru Temizleme & Terzi hizmetine başlattığı kampanya ile devam ediyor.

Konu ile ilgili görüştüğümüz işletme yetkilileri, virüs riskinden uzaklaşmak için çamaşır makinesinde yüksek sıcaklıkta yıkandığında deforme olan kıyafetlerin, kuru temizlemede yıkanmasının güvenli bir yöntem olduğunu vurguladılar.

Kuru temizleme sektörünün, pandemi sürecinde kıyafetlerde kuru temizlemeyi çözüm olarak önerdiklerini belirten Yetkililer, “Virüsün yün, ipek, kaşmir gibi dokuları bulunan kıyafetlerde damlacık yoluyla yayılmasının önüne geçmenin en güvenilir yöntemi kuru temizlemedir. Pandemi sürecindeki şehir efsanelerinden biri de kuru temizleme sektörümüzle ilgili. Kuru temizlemenin virüs üzerindeki etkisini sorgulayan bu efsaneyi bitirecek yanıt, kuru temizlemedeki 150 derece sıcaklığa rağmen kıyafetlerinizin rengini koruyarak size teslim edilmesidir” dediler.

Bu süreçte orta ölçekli bir işletmenin 8-10 kişiye sağladığı istihdamla kuru temizlemenin, önemli bir iş kolu olduğunu vurgulayan Yetkililer, “GREEN TEKNO DRY Kuru Temizleme & Terzi, halkımızın kuru temizleme üzerine oluşturulan şüphe bulutlarına ehemmiyet vermektedir. Takım elbise, palto, kazak gibi kıyafetleri evlerimizdeki çamaşır makinesinde yüksek sıcaklıkta temizleme şansı yok. Bu kıyafetlerin kumaşları bırakın 60-70 dereceyi, 40 derecede bile yıkansalar, bir daha asla giyilemeyecek hale gelmektedir. Kuru temizleme sürecinde ise kullanılan sanayi tipi ütülerde sıcaklık 150 dereceyi bulur. Öncesinde de yıkanıp 70-80 derecede buharla kurutma işlemi yapılır. Bu sürecin virüsleri öldüren güvenilir bir metot olduğu tüm dünyada bilim insanları tarafından da kabul edilmiştir.

Biz ilçemiz halkına hizmet verirken güven vermenin de ötesinde sağlıklarını düşünen bir noktadayız.

İşletmemiz, ilçemizin içinde bulunduğu ekonomik sürecin bilinciyle % 25 oranında kampanya başlatmış bulunmaktadır. İşletmemizde, deneyimli öncü ekiplerimiz ile servis hizmeti de sunmaktayız.

Gelinlik, Abiye, Takım Elbise, Battaniye, Kaban – Mont, Gömlek, Ceket hatta Perdelerinizi bile güvenle teslim edebileceğiniz adres biziz. Size bir telefon kadar yakınız. Bize ulaşmak isteyen vatandaşlarımız Çiğdede Mahallesi Sivas Şehitleri Caddesi (El – Mirci) Stüdyo Asi yanındaki merkezimizi ziyaret edebilir yahut bize 0536 737 34 34 nolu telefonla ulaşabilirler. Siz arayın biz adresinizden teslim alıp temizlediğimiz ürünlerinizi yine adresinize teslim edelim” dediler.

Haber – Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı