logo

reklam

ÇÖPÜ ATAN MI, TEMİZLEMEYEN Mİ MESUL?

   

Toplanmayan çöpler mahalleliyi birbirine düşürdü!

İlçemize bağlı Çiğdede Mahallesi Kızıl Sokakta bitmeyen çöp sorunu vatandaşları çileden çıkardı. Bayram haftasını atlattığımız şu günlerde mahalleli çöplerini ilkel yöntemlerle çuvallara doldurarak çöp konteynırının almasını bekliyor. Çöplerin toplanmamasına tepki gösteren vatandaşlar birbirlerine sitem etti. Vatandaşlar çöplerin yaydığı pis koku ve mikropların öfkesi ile bu işte esas mesulün kim olduğunu unuttu!

Çöp çuvallarını sokak ortasında gören vatandaşın öfkelenerek market önüne atması ile gerginlik yaşayan mahalleli, neredeyse her mahallede köşe başında toplanan çöp yığınlarından sağlıklarının tehdit edildiğine dikkat çekti.

   

İlçe Kaymakamlığı, İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne seslenen mahalleli, sürekli aynı sorun ile karşı karşıya olduklarını belirterek, zehir soluduklarını vurguladılar. Vatandaşlar, “bu çöp kokusundan yatamıyoruz. Ne zamana kadar böyle olacak, yetkili kişileri görevlerini yapmaya davet ediyoruz. Biz vergimizi neden ödüyoruz.

Sıcaklarla birlikte mahalleyi ağır kokular sarıyor. Sokakların temizlenmesi için Samandağ Belediyesi’ne sesleniyoruz. Her şey alenen ortadayken birilerinin çağrıda bulunması mı gerekiyor! Bu sokak bu ilçeye bağlı değil mi? Biz T.C vatandaşı değil miyiz? Bu zamanda bu kadar kirli bir ilçe kaldığını hiç zannetmiyoruz.  Kapı, pencere açamaz durumdayız. Yetkilileri göreve davet ediyoruz!” dediler.

Haber – Foto: Ümit Sağaltıcı

 

 

Share
123 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+6 = ?