ÜST REKLAM

logo

reklam

“ÇÖPLERİMİZİ TOPLAYIN”

 

 

Bu Çığlığa Kulak Verin

İlçemizde çoğu zaman gazetelerimize konu olan çöp sorunu ilçemize bağlı mahallelerde de sıkıntı yaşatıyor. Konu ile ilgili gazetemize konuşan Yeşilköy Mahalle sakini Mehmet Üregen, mahallemizde bir gün çöp toplansa 30 gün sonra yeniden çöp toplamaya geliniyor. Anlayacağınız çöpler 1 ay boyunca aynı noktada kirlilik yaratıyor’ dedi.

Çöp kovalarının günlerdir toplatılmamasıne tepki gösteren Yeşilköy Mahalle sakinleri yrel yönetimin bu konuda üzerine düşeni yapmadığına dikkat çekerek; “Caddeler pislik içinde! Belediye bu rezalete dur demeyecek mi?” dedi.

Belediyenin konuyla ilgilenmediğini söyleyen vatandaşlar, çöp sorununa dikkat çekiyor. Esnafın da tepki gösterdiği çöp sorunu aynı zamanda küçük yaştaki öğrencilerin sağlığını tehdit ediyor. Vatandaşların hemen yanı başında yaşanan kötü manzaraya tepki gösteren mahalleliler; “Çocuklarımızın sağlığını tehdit eden bu konuya duyarlılıkla yaklaşılmasını ve özen gösterilmesini istiyoruz. Çöplerden etrafa saçılan mikroplar, çocukları hasta edebilir bu nedenle endişeliyiz. Konu ile iligili birçok defa görevlileri arayarak çözüm istedik. Çöplerimiz 1 defa alınıyorsa 30 gün alınmıyor.” diyerek tepkilerini dile getirdiler.

Mahalle Sakini Mehmet Üregen, çöp surunun en çok Yasin, Cemil, Süleyman ve Kerime Üregen’i mağdur ettiğini belirterek’bu bölgede çöpler çok uzun süre bekletiliyor’ dedi.

Haber-foto:ümit sağaltıcı

Share
632 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+7 = ?