ÜST REKLAM

logo

reklam

ÇÖP HER YERDE SORUN PEKİ ALINAN ARAÇ FİLOSU NEREDE?

Uğur Mumcu bölgesinde yaşayan vatandaşlar, bölgeye tatil için gelenlerin çevrede çöplerle karşı karşıya geldiğini ve bu kötü görüntüden rahatsız olduklarını kaydettiler. Deniz Sitesi Uğur Mumcu Caddesi Gazinolarının bulunduğu Kelebek Cafe karşısında çöplerin 3 günden beri toplanmadığını hafta sonunda açıklayan vatandaşlar, koku yüzünden rahatsız olduklarını çöplerin bir an önce toplanması gerektiğini vurguladılar.

Bu görüntü yakışmıyor…

Vatandaşlar, “çöplerin toplanmaması ve yaşanan aksaklıklardan ötürü şikayetçiyiz. Bölgemize gelen turistlerin bu görüntüye maruz kalmasından kaynaklı üzgünüz. Tatilciler,  ‘tatil bölgesine yakışmayan görüntüler’ var diyerek kirliliği eleştiriyor. İlçemize gelen turistler dönüşte hakkımızda pek hoş olmayan şeyler konuşuyor.

Çöp toplamada sorumluluk kimdeyse, artık taşın altına elini koymalı. Turizme açık bir bölge ilan edilen şehirde, bizler halen çöp toplama işleminde yaşanan aksaklıkları ve çevreye verilen zararları konuşuyoruz. Bu durum bölge açısından utanç vericidir. Türkiye’de ya da dünyada, turizm bölgesi olan hiçbir yerde çöp toplama sorunu gibi bir durumun yaşandığını görmüyoruz. Ancak, bizim bölgemizdeki sahillerde her ne hikmetse, çöp sorununu yıllardan bu yana çözemedik. Yetkililerden bu sorunun çözümünü talep ediyoruz”

Uğur Mumcu sakinlerinden Ala Miçoğulları; “dev araç filosu alındı. Araçlar için Bu kadar reklam yapıldı. Bu araçlar nerde? Çöpler neden toplanmıyor? Bu kadar araç niçin alındı. Çöplerimiz derhal toplansın” dedi.

Uğur Mumcu esnaflarından Fevzi Oğur: “Çöpler 3 gündür toplanmıyor. Sivrisinek ve çöplerin yarattığı nahoş kokudan yatamaz olduk. Bu görüntüler bize yakışmıyor.”dedi.

Müjde Sönmez: “Samandağ halkı daha güzel yaşamayı hak ediyor.” derken Süleyman Bitmez (Kannuğ)  “Sayın başkan, Deniz Sitesi Uğur Mumcu Caddesinin trafiğe tamamen kapatılmasını ve çöplerin zamanında alınmasını istiyoruz” dedi.

Tatilci Halim Gümüş, “Esnaflar çöplerini gelişi güzel atmamalı. Her gün çöpler zamanında toplanırsa daha iyi olur.  Ayrıca Uğur Mumcu Caddesinin tamamen trafiğe kapatılmasını istiyoruz” dedi.

Uğur Mumcu Caddesi sakinlerinden Mevlut Oruç: “Uğur Mumcu Caddesi İlçemiz için en önemli caddelerindendir. Güya Prestij Caddesi olacaktı.  Ama hala çöp yığınları içinde ve çöp kokulardan burnunuzu kapatmak zorundasınız. Uğur Mumcu caddesinin Çöplerinin toplanması sorunu çözülmelidir.  Çöplerin toplanmasında bu kadar aksama yaşanması için özel çaba harcanıyor gibi. Bu son uyarıdır. Böyle devam ederse çöplerimizi Samandağ ve Hatay Büyük Şehir belediyelerinin önüne bırakacağız.  Uğur Mumcu Caddesi güya trafiğe kapatılacaktı. Ama maalesef motosikletler caddede yürüyen kalabalıklar arasında son sürat dolaşıyor.  Çoluk çocuk büyük risk altındadır. Uğur Mumcu Caddesi motosikletler dâhil bütün taşıtlara tamamen kapatılmalıdır”dedi.

 Haber- Foto:Nazlı Hüzmeli

 

Share
483 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+10 = ?