ÇOK ŞEY İSTEMİYORLAR! - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

ÇOK ŞEY İSTEMİYORLAR!

Bu haber 26 Nisan 2018 - 8:24 'de eklendi ve 128 kez görüntülendi.

Türkiye’de birçok plaj engelliler için engel olmaktan çıkmışken bunun en güzel örneği Mersin ‘Engelli Plajı’.  Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan ‘Engelli Plajı’ ile engelli bireyler, denizin keyfini artık hiçbir engel olmadan doyasıya çıkarıyor. Ya ilçemiz! Gazetemize ulaşan sessiz, nazik bir yakarış yüreğimi deldi. Bu gazete sizler için var; Ne demek ‘mümkünse sesimiz olabilir misiniz?’ Sesinizi daha erken yükseltemediğim için o kadar üzgünüm ki! Sizler için varız, bu talebin takipçisi olacağım!

Evet, Mersin belediyesi temsilidir ama bunun gibi bir projeyi hayata geçirmek, hatta düşünmek için bile çok geç kalmışız. Çok geç kalmışız diyorum çünkü, yerel yöneticiler çok meşgül, anlamak empati kurmak gerek. Her şeyi de onlar düşünemez ya!

Özel bireyler, ahşap hasır yoldan başlayarak denize kadar hiçbir sıkıntıyla karşılaşmadan suyla buluşturulabilir. Özel bireylerimiz denize uzaktan bakmasın!

Bize ulaşarak kendilerine ses olma onurunu bize ‘ İyi geceler size. Mümkünse sesimiz olabilir misiniz? Demiştim. Çevlik veya Samandağ Denizine engelliler için patika yolu belediyeniz yaparsa çok mutlu olacağız. Geçen hafta gittim, uzaktan bakmak çok zor; gerçekten. İnşallah bu defa iletirsiniz. Saygılar’ diyerek yaşatan değerli okurumuz saygılar bizden.

Haber: Ümit Sağaltıcı

Foto: Haber Merkezi