ÜST REKLAM

logo

reklam

ÇÖĞÜRLÜ ORTAOKUL’UNDA KARNE HEYECANI 

   

 

İlçemizde her yıl bir okulda düzenlenen karne töreninde, bu yıl ziyaret edilen okul Çöğürlü Ortaokul oldu. Belediye Başkanvekili Mehmet Yıldız, İlçe Eğitim Müdürümüz Hilmi Kapo, Çevre Okul Müdürleri, ADD Samandağ Şube Başkanı Atiye Sönmez Erdoğdu ve ADD Saymanı Hayrettin Arıkan, Okul Öğretmenleri, Veliler ve öğrencilerin katılım gösterdiği karne töreni Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ardından, MEB Müdürü Kapo’nun konuşması sonrasında öğrencilerin şiir dinletileri ve farklı gösterilerle sürdü. Her dönem sonu yaşadığımız o karne telaşı bazı öğrencileri güldürürken bazı öğrencileri de ağlattı. Buna rağmen karne töreni gölgede kalmayarak öğrenciler tarafından büyük bir heyecan ve coşkuyla kutlandı. Okulda düzenlenen programın sunumunu okulun Türkçe Öğretmeni Senem Uygun yaptı.   

MEB Müdürü Kapo öğrencilere başarı temennisinde bulunarak tatili iyi geçirmeleri konusunda tavsiyeler vererek başladığı konuşmasını; “geçen sene okula gelirken yol sorunumuz vardı, bu sene yine var. Belediye Başkanvekilimizi çözüm noktasında söz verdi. Bugün Samandağ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak; 2014, 2015, 2016 ve 2017 yıllarındaki yatırım programlarımızı tamamlamış ve bu okulları eğitim öğretime açmış bulunmaktayız. 2018 yılı içerisinde 8 ortaokul, 2 ilkokul, 2 anaokulu ve 1 lise yatırım programımıza almış bulunmaktayız. Bu okullarımız da tamamlandığında ilçemizde tüm okullarda, 2019 yılı normal eğitime geçmeyi planlıyoruz.

Kıymetli meslektaşlarım yorucu bir eğitim- öğretim dönemi sonuna geldik. Yapmış olduğunuz başarılı çalışmalarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Ailenize ve sevdiklerinizle iyi bir tatil geçirmenizi temenni ediyorum. Sevgili öğrenciler uzun bir eğitim- öğretim döneminden sonra bugün karnenizi alıyorsunuz. Elbette iyi bir tatili hak ettiniz. Tatil yapın fakat bol bol kitap okuyun aynı zamanda zayıf olduğunuz dersleri de tekrar edin.

Kıymetli veliler çocuklarımızın başarı veya başarısızlığını çok fazla abartmayın. Başarısızlığı kesinlikle cezalandırmayın. Eğer başarısızlık varsa bunu aile içerisinde çözmeye çalışın.

Bu anlamda tüm öğrencilerimize sağlıklı ve neşeli bir tatil geçirmelerini diliyorum. Öğretmen arkadaşlarıma yıl boyunca yararlı ve fedakar çalışmalarından dolayı tekrar teşekkür ediyor; sağlık, mutluluk ve başarı dolu günler diliyorum. Hepinize teşekkür ediyorum” diyerek sürdürdü.

Günün anlam ve önemini belirten konuşma sonrası öğrenciler, Müzik Öğretmeni Önder Kırbıyık eşliğinde oratoryo ve şarkılar söylediler. Samandağ Halk Eğitim Merkezi ‘Anadolu Ateşi Halk Danslarını’ sahneleyerek programa renk kattı. Çocukların gösterileri ayakta alkışlandı.

Tören de sınıfların en başarılı öğrencilerinden 5/A sınıfı öğrencisi Eylem Doğru, 6/B sınıfı öğrencisi Sabri Doğru, 7/B sınıfı öğrencisi Aslı Doğru, 8/A sınıfı öğrencisi Sıla Oğur başarı belgeleri yanı sıra karnelerini Belediye Başkanvekili Yıldız ve MEB Müdürü Kapo’dan teslim aldılar.

Program okulun hazırlamış olduğu ikram sunumu ile sona erdi.

Haber-Foto : Ümit Sağaltıcı

Share
716 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+8 = ?